Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Şaşırtıcı / Ürpertici Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
babasının, bisikleti, bulundurduğu, calndı, cantasnda, külleride, sırasında, tatil

Tatil Sırasında Bisikleti We Cantasnda Bulundurduğu Babasının Külleride Calndı.

Eski 07-13-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Tatil Sırasında Bisikleti We Cantasnda Bulundurduğu Babasının Külleride Calndı.

Bisikletiyle dünya turuna çıkan, Mersin'deki gezisi sırasında bisikleti ve bisikletindeki çantada bulunan babasına ait külleri çalınan İskoç turist Keith Hallagan'a ücretsiz konaklama hizmeti sunan kent merkezindeki otelin yetkilileri, turiste bisiklet hediye etmek istediklerini açıkladı

Kentin en işlek caddelerinden İstiklal Caddesi'ndeki Nobel Oteli'nin genel müdürü Kamuran Çukadar, Keith Hallagan (40) ile düzenlediği basın toplantısında, yaklaşık 1 haftadır turisti ücretsiz ağırladıklarını, pasaportu yenilenene kadar geçecek sürede bu hizmetlerine devam edeceklerini söyledi

Kabul etmesi halinde turiste bisiklet hediye edeceklerini ifade eden Çukadar, Hallagan'ın yaşadığı olayların Mersin'deki herkesi derinden üzdüğünü, olayın sadece bir turistin mağduriyetiyle sınırlı olmadığını, insani boyutunun da önemli olduğunu vurguladı

Hallagan ise olayın şokunu halen üzerinden atamadığını ancak Türk insanının kendisine gösterdiği misafirperverlikten çok mutlu olduğunu söyledi

Kaybolan eşyalarının bulunması halinde turuna devam etmek istediğini ifade eden Hallagan, şöyle konuştu:

"Ancak bulunacağına dair umudum da her geçen gün azalıyor Bir şeyler yapmak zorundayım Fakat ne yapacağımı da bilmiyorum Özellikle vize sorunumu bir an önce çözmem gerekiyor Bu konuda Türk hükümetinden destek istiyorum Bu arada, bana beklediğimden fazla ilgi gösteren tüm yetkililere ve özellikle otel yönetimine bisiklet hediye etme önerisinden dolayı çok teşekkür ederim"

"Hırsızı affederim"

Hallagan, bir gazetecinin "Hırsız bisikletinizi ve diğer eşyalarını getirirse ne yaparsınız?" sorusuna "Olay karşısında sinirlenmemem mümkün olmaz Ancak yine de affedebilirim Yeter ki eşyalarıma geri kavuşayım" yanıtını verdi Türkiye'ye bakışıyla ilgili soru üzerine de Hallagan, "Yaşadığım üzücü duruma rağmen Türk insanının misafirperverliğini ve iyi niyetini polisinden vatandaşına kadar pek çok kesimden gördüm Bu nedenle de Türkiye ve Türk insanına sevgim halen sürüyor Herhangi bir değişme olmadı" diye konuştu

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com