Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Şaşırtıcı / Ürpertici Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
676, çıktı, midesinden, taş

Midesinden 676 Taş Çıktı

Eski 07-13-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Midesinden 676 Taş Çıktı

Karın ağrısı, bağırsaklarda şişkinlik, mide bulantısı, kusma şikâyetiyle Özel Bahar Hastanesi'ne başvuran Emine G (44) isimli hastanın yapılan kontrolleri ve çekilen ultrason sonrasında safra kesesinde taş yığını tespit edildi Ameliyata alınan Emine G'nin safra kesesinden irili ufaklı 676 adet taş çıkarıldı
Bir hastanın safra kesesinde bu kadar fazla taş çıkmasının kendilerini şaşırttığını belirten Özel Bahar Hastanesi Başhekimi Genel Cerrahi Uzmanı Operatör Dr Ömer Kurt, "Ameliyatı bizzat ben yaptım Safra kesesinde taş olacağını biliyordum ama hiç böylesini görmemiştim Normalde bir hastada 5-10 veya en fazla 20 taş çıkmıştı Ama bu hastamızın safra kesesinden bulgur ile nohut büyüklüğünde 676 adet taşı başarılı bir operasyonla çıkarttık Ameliyat sonrasında diğer doktor arkadaşlar kadar, hasta ve yakınları da bu olaya çok şaşırdı" dedi

Safra kesesinde taş birikmesinin insan sağlığı açısından tehdit oluşturduğunu dile getiren Dr Kurt, bu tür vakaların genellikle kilolu, beslenmesine dikkat etmeyen, hayvansal gıdaları tüketen, ayrıca çok doğum yapan bayanlarda görülme olasılığının yüksek olduğunu ifade etti

Kurt, hastalığın baş dönmesi, mide bulantısı, bağırsaklarda gaz, şişkinlik, hazımsızlık ve sırt ağrısı gibi şikâyetlerle ortaya çıktığını belirtti

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com