Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Şaşırtıcı / Ürpertici Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bilinmiyor, hala, meyvenin, olduğu

Bu Meyvenin Ne Olduğu Hala Bilinmiyor

Eski 07-13-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bu Meyvenin Ne Olduğu Hala Bilinmiyor

Meyve ağacındaki kabak büyüklüğünde mandalina herkesi şaşırttı

Ordu'un Fatsa İlçesi'nde 81 yaşındaki Mustafa Tekyıldız'ın bahçesindeki meyve ağacından kabak büyüklüğünde mandalinaya benzeyen ürün yetişince herkes şaşırdı

Tekyıldız, yaklaşık 3 kilogram ağırlığındaki meyvenin tadının acı olduğunu söyledi İlçe Tarım Müdürü Ahmet Doğruca ise, meyvenin mandalina değil ona benzeyen ağaç kavunu olabileceğini yine de mühendislerin incelemesi sonucu kesin karar vereceklerini belirtti

Fatsa İlçesi Bolaman Beldesi Akhise Köyü'nde çiftcilik yapan Mustafa Tekyıldız, bahçesindeki fındığın bir kısmını sökerek 1 dönümlük araziye mandalina fidanı dikti Fidanlar büyüyüp bu yıl meyve vermeye başladı Bahçesindeki mandalinaları toplamaya giden Tekyıldız, bir ağaçtaki kabak büyüklüğündeki meyveleri görünce şaşkına döndü Fındığa alternatif olması için deneme amaçlı mandalina diktiğini söyleyen Tekyıldız, "1 dönümlük araziye Rize'den aldığım 25 mandalina fidanı dikmiştim Bu yıl meyve vermeye başladılar 24'ü normal mandalina bir tanesinde ise meyveler kabak büyüklüğünde Bende ne olduğunu bilmiyorum Bazı komşularım da süs olarak evlerine götürdü Özel bir ilaçlama veya gübreleme de yapmadım" dedi Tanımadığı dev mandalinaya benzeyen meyvenin tadının biraz ekşi olduğunu söyleyen Tekyıldız, örnek alıp Tarım İl Müdürlüğü'ne gönderdi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com