Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Şaşırtıcı / Ürpertici Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çıktı, fikri, kot, pantolon

Kot Pantolon Fikri Nereden Çıktı?

Eski 07-13-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kot pantolonlar hepimizin keyifle giydiği giysiler Peki; acaba kot pantolon nasıl ortaya çıktı?

Kot pantolonu 1853 yılında Oscar Levi Strauss Amerika'nın batısındaki çiftçiler için tasarlamıştı Pantolon, başlangıçta at arabalarında çadır ya da branda bezi olarak kullanılan mavi bezden kesilerek üretilmişti

İlk modeli önlük şeklinde olan pantolon, düğmelerinden de vücuda göre ayarlanabilir özellikteydi Kullanılan beze ise 'denim' deniyordu Bu rengin mavi rengi "Cenova mavisi" adlı boyadan kaynaklanıyordu "Blue-jean" sözcüğü işte bu "Blu di Genova" sözünün bozulmuş şeklidir

Başlangıçta Amerika'da üretilen bu pantolonları, günümüzde herkes giyiyor

Siz de kot pantolon giymeyi sever misiniz? Kot pantolonların nasıl ortaya çıktığını biliyor muydunuz?

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-13-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Bilgim vardı duymuştum,Paylaşım için teşekkürlerKot vazgeçilmez derecede günümüzde genel olarak benim tercıhım çok bariz katı kot sevmiyorum çok bolda sevmem orta bişey

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-13-2012   #3
Prof. Dr. Sinsi

Benim duyduğuma göre, Amerikalıların bulunduğu ortam pis ve yıpratıcı imiş Çözüm olarak da bunu geliştirmişler
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com