Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Atatürk Köşesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
atatürk, takımı, tutardı

Atatürk Hangi Takımı Tutardı - Atatürk

Eski 07-13-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Atatürk Hangi Takımı Tutardı - Atatürk

Atatürk hangi takımı tutardı - Atatürk

Atatürk hangi takımı tutardı,Atatürk,Attürk'ün sevdiği takımlar,Atatürk'ün tuttuğu takım

Atatürk hangi takımı tutardı?

FBahçe ve Beşiktaş'tan sonra GSaray'ın da 'Atatürk Galatasaraylıydı" iddiası küllenmiş bir tartışmayı yeniden alevlendi Taraflardan birbirinden ilginç açıklamalar geldi İşte iddialar

Atatürk hangi futbol takımını tutardı? Geçmişte yaşanan bu tartışma, Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç'ın açıklamasıyla bir kez daha alevlendi Kıraç "Atatürk için kimi Beşiktaşlıdır, kimi Fenerbahçelidir diyor ama biliyoruz ki Atatürk Galatarasaylıydı" dedi ve 3 gerekçe gösterdi: "Birincisi, Tevfik Fikret'e olan bağlılığıdır, İstanbul'a her gelişinde onun Aşiyan'daki mezarını ziyaret ederdi İkincisi, yanında güvendiği Galatasaraylılar vardı Üçüncüsü de, çok iyi okuyup yazdığı Fransızca nedeniyle Galatasaraylıdır"

İşte tarafların 'Atatürk'ün tuttuğu takımla" ilgili iddiaları

Fenerbahçe Cephesi

* Ali Şen (Fenerbahçe Kulübü eski Başkanı)

Tabii ki Fenerbahçeliydi

1928'de FB- GS arasında oynanan ve 3-3 biten Gazi Kupası maçından sonra 3'ü GS'li 2'si Fenerli 5 kişinin önünde şunları söylemiştir: "Burada üçe üçüz, çünkü ben de Fenerbahçeliyim"

* Selim Soydan (Eski futbolcu-spor yazarı)

Kulübü ziyaret etmiş

Her her Türk Atatürk'e sahip çıkmak ister Galatasaraylılar da sahip çıkmak istiyorlar Benim bildiğim Atatürk, Fenerbahçeli Kulübe gelip "Ziyaret etmekten çok büyük mutluluk duydum" demiş

* Sertaç Kayserilioğlu (FB Müzesi Danışmanı)

GS'lilerin belgesi yok

Galatasaraylıların ellerinde hiçbir belgeleri yok Atatürk'ün hiç bir yerde "Ben Galatasaraylıyım" diye yazdığı bir yazı bulunmuyor

* Ergun Hiçyılmaz

Beşiktaş'a daha yakındı

Atatürk'ün evi Beşiktaş Kulübü'ne komşuydu Beşiktaşlı yöneticilerin kendisini ziyaret ettiği söylenebilir Kurtuluş Savaşı'na imza atmış birçok kişi Beşiktaş Kulübü'nün kurucuları arasındaydı Madem Atatürk Fenenerli, Fenerliler statlarına neden Atatürk ismini koymadılar

Galatasaray Cephesi

* Doğan Koloğlu (Spor Yazarı)

Galatasaray'a yakındı

Atatürk'ün laiklik konusundaki fikir babası Tevfik Fikret'tir O dönemlerde laikliğin konuşulduğu tek yer Galatasaray camiasıdır Bu anlamda bu camiaya yakın olduğunu söyleyebiliriz

* Gün Kut (Galatasaray Lisesi Müdürü)

Arkadaşları GS'liydi

Atatürk değerleri ve eğitim kurumu olarak Türkiye'ye katkılarından ötürü Galatasaray'ı ayrı bir yere koyuyordu Çünkü hem saygı duyduğu kişiler hem de yakın arkadaşları Galatasaraylıydı

* Refik Arkan (GS Asbaşkanı)

Tek kanıt ziyaret

Herhangi bir kulübe kayıtlı olduğuna dair bir belge bulunmuyor Bütün kulüpler ziyaretlerden yola çıkarak kendilerine üye olduğunu söylüyorlar

* Tuğrul Yenidoğan

Takım tutsaydı Harbiye'yi tutardı

Atatürk hayatında 2 kez futbol maçına gitmiştir İkisi de üç büyük klübün maçı değildir Tüm kulüplere aynı uzaklıktaydı Galatasaray Kulübü'nü değil, Galatasaray Lisesi'ni ziyaret etmiştir Atatürk takım tutsaydı Harbiye takımını tutardı Üç büyük takımın hiç birini tutmuyordu

BJK Cephesi

1) Komşumuzdu

Atatürk, Yıldırım Ordu Komutanlığı'na getirilmeden önce Beşiktaş Kulübü'nün yanındaki evde oturuyordu Takımı çalıştıran Ahmet Fetgeri'yi yanına çağırarak Beşiktaş'ın spora verdiği önemden ötürü memnuniyetini dile getirirdi

2) Annesini bize emanet ederdi

1914-1920 arasında sık sık İstanbul dışına çıktığından annesi ile kız kardeşini Beşiktaşlı idarecilere emanet ederdi

3) Beşiktaş'ın misyonunu sevmişti

Hatta İttihat Terakki toplantılarının birinde "Beşiktaş Osmanlı Terbiye-i Bedeniye kadar olamadınız" diyerek Beşiktaş'ı örnek veriyordu Hatta İttihat Terakki toplantılarının birinde "Beşiktaş Osmanlı Terbiye-i Bedeniye kadar olamadınız Programınız ve lideriniz yok" diyerek Beşiktaş'ı örnek veriyordu

'Atatürk taraftarımızdı' dedirten iddialar

Fenerbahçe

1) 5 Haziran 1932'de Fenerbahçe'nin Kuşdili'ndeki binası yanınca, Ata 500 kuruş bağışlar

2) Atatürk kulüp ziyaretinde hatıra defterine şöyle yazar: "Fenerbahçe Kulübü'nün her tarafa mazhar-i takdir olmuş bulunan aşari mesaisini işitmiş ve bu kulübü ziyaret ve erbab-ı himmeti tebrik etmeyi vazife edinmiştim Bu vazifenin ifası ancak bugün müyesser olabilmiştir Takdirat ve tebrikatımı buraya kayd ile mübahiyim"

3) Atatürk İstanbul'a her gelişinde yakın arkadaşı aynı zamanda Kulüp Başkanı olan Sabri Bey'in Moda'daki evinde kalırdı

4) 3 Mayıs 1918'de Filistin Cephesi'ne giderken birkaç günlüğüne İstanbul'a uğrayıp, Fenerbahçeyi ziyaret etti

Galatasaray

1) Savaşlarda Atatürk'ün çevresinde hep Galatasaraylılar oldu

2) Galatasaray Lisesi'ni 3 kez ziyaret etti

3) Atatürk'ün okulu ziyaretinde Şükrü Kaya, "Efendim, siz de bizden misiniz?" demiş Atatürk "Ne demek o?" demiş, "Yani Galasataraylı mısınız?" demiş "Ben demiş takım tutamam Ben bütün takımların üzerindeyim, bütün takımlar benim takımımdır" demiş

Not:Ben bu konuyu buraya tartışma amacı açmadımSadece sizleri bilgilendirmek amacı açtımLütfen cevaplarınıza dikkat ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com