Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Erkekler Kahvehanesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bence, erkekler, mutlaka, okumalı, sınavı, telafi

Telafi Sınavı ... (Erkekler Mutlaka Okumalı Bence :D )

Eski 07-12-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Telafi Sınavı ... (Erkekler Mutlaka Okumalı Bence :D )

Telafi Sınavı (Erkekler mutlaka okumalı bence )

Telafi sınavı

Dişi organizmalar, maddi ve manevi eksikliklerini, erkekte var olan ya da var olduğunu "sandığı" niteliklerle kompanse etmeyi tercih eder, adına da "aşk" der!

Aşka hazır bir kadının en belirgin davranışı, kendinde olmadığını düşündüğü maddi ya da manevi niteliği, bir erkekte var olan ya da var olduğunu sandığı şeyle telafi etmeye çalışmasıdır
İzah edeyim efendim; size her ne kadar alaturka görünse de hatun kişi bizim işini bilemeyen(!) helal süt emmiş bir memur emeklisinin zorluklarla okuttuğu kızıysa; yahut kendine güveni olmayan, biraz ezik ve biraz silik bir hâlet-i ruhiye söz konusuysa -arkadaşları tarafından her nedense sebze ve meyvelerden dem vurularak "şişko patates", "pırasa saçlı", "armut suratlı" olarak alaya alınması da çok önemli bir etkendir- kuvvetle muhtemel ilk gençlik yıllarında delikanlılığın kitabını kendilerine göre defalarca yorumlayan, ne var ki ömrü hayatlarında spor gazetesinden başka neşriyatla tanışmamış, kirli sakallı, "tekstil işiyle meşgul" oğlanların sözde güçlü, koruyucu ve her daim yumruklaşmaya hazır testesteron bombası profillerden birine abayı yakacak ve hanyayı konyayı görecektir
Baba parasıyla okuduğu bereketsiz kolej hayatı boyunca İngilizce derslerini "SMS" yollamakla geçirmiş, Hande Yener şarkı sözlerini felsefi açılım zanneden, "facebook"a onlarca fotoğraf yükleyip teşhirciliğe adım atan, "Hey bakın ben kimim, nelere sahibim, nerelere gittim, neler yaptım Ben sizden üstünüm Bakın bana, yalvarıyorum, bakın! Ben değerliyim, vallahi de billahi de babamın biricik kızıyım" açılımına gelen zavallı bildirimleriyle, hem akılları hem de ayakları yerden beş karış havada seyreden Paris Hiltongil tayfasıysa, eski Yeşilçam filmlerinin Ediz Hun kılıklı adamlarıyla daha rafine, daha sevgi dolu bir gönül yolculuğuna çıkmayı tercih edecektir Temiz yüzlü, temiz kalpli bu adamla birlikte kendi de arınacak, pirüpak olacak, transandantal marka bir zihinsel yapıya kavuşacaktır
Sizin etrafınızda da vardır bu sınıflandırmalara uygun kadınlar, bir araya nasıl gelmişler diye düşündüğünüz çiftler
Hep söylediğim gibi; benzer benzeri çekmez "Secret" falan palavra
Tedavi sürecine adım atan, bir başka deyişle noksan noktalarını kompanse etmek üzere âşık olan dişi organizma, tıpkı üstat Schopenhauer'ın "Aşkın Metafiziği" adlı eserinde de sözünü ettiği gibi, romantizm dalgasıyla falan kendinden geçmiş değildir O, türün çağrısına itaat ediyordur
"Neden kadınlar kendilerine benzemeyenlere tutulur, mutsuz olacaklarını bile bile niçin o arzu nesnesinin hayalini kurar, neden ortak paylaşımları olmadığı hâlde aynı paydada hareket etmek için çaba sarf eder?" sorularından yola çıkarak evrimsel biyolojinin ve genetiğin kapısını aralayan Schopenhauer, türün devamını sağlayacak olan bebeğin; ebeveynlerinden daha güçlü, daha akıllı, daha yaratıcı, daha güzel, ezcümle daha az kusurlu bir birey olabilmesi için, kadınların kendilerinde defolu buldukları yanları karşı cinsin üstünlükleri ile tamir etmek için aşkı piyonlaştırdıklarını ifade buyurur Bir başka deyişle aşk, üreme içgüdüsünün bir tür dışavurumu; hatta doğanın kadına, türün sağlıklı olarak devamını sağlamak adına gösterdiği faaliyetler için sunduğu bir tür teşvik primidir, denilebilir
Siz kim olursanız olun, nerede, nasıl yaşarsanız yaşayın bir dişi ayıbını sizinle örtmeye çalışacak ve adına "aşk" diyecektir
Kanmayın sakın ha!

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com