Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Genel Konular

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ahir, aleme, ehl, gelecek, gösterecek, islamın, izzetini, mehdi, olan, zamanda

Ahir Zamanda Gelecek Ve İslamın İzzetini Aleme Gösterecek Olan Hz Mehdi De (A.S) Ehl-

Eski 07-12-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ahir Zamanda Gelecek Ve İslamın İzzetini Aleme Gösterecek Olan Hz Mehdi De (A.S) Ehl-

AHİR ZAMANDA GELECEK VE İSLÂMIN İZZETİNİ ÂLEME GÖSTERECEK OLAN Hz MEHDÎ DE (as) EHL-İ BEYTTEN BİR ZAT OLACAKTIR

Rasûlullah (sav) Efendimiz buyurmuştur ki:

“Dünyada kıyametin kopmasına bir gün de kalsa, muhakkak Allah o bir günü Uzatacak ve benim Ehl-i Beytimden birisini ortaya çıkaracaktır Onun ismi benim ismime, babasının ismi de babamın ismine uyar Daha önce zulüm ve haksızlıkla dolu olan yeryüzünü adaletle doldurur

(Ebû Dâvud, Kitâbu’l- Mehdî, 4; Tirmizî, Fitcn, 52)

“Mehdî benim sulbümden Fâtıma’nın evlâtlarından gelecek birisidir” (Ebû Dâvud, Kitâbu’l- Mehdî, 6; Ibnu Mâce, Fiten, 34)

“Mehdî benim Ehl-i beytimdendir; o açık alınlı ve kıvrık burunludur Daha önce zulüm ve haksızlıkla dolu olan yeryüzünü adaletle ve doğrulukla dolduracak ve yedi sene hüküm sürecektir” (Ebû Dâvud, Kitâbu’l- Mehdî, 6)

“Âhir zamanda Ehl-i Beytimden çıkacak ve müminleri toplayacak olan kimseye yardım etmek, davetine uymak her mümine vaciptir

(Ebû Dâvud, Kitâbu’l-Mehdî, 12; Ali Nasıf, et-Tâc, V, 344)

“Ehl-i Beytim yeryüzündekiler için bir emniyettir Onlar gidince, yeryüzündekilerin sonu gelir; kıyamet kopar” (Taberânî, el-Mu’cemu’s-Sağîr, no: 318, el-Evsat, IV, 204)

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com