Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
zeytinci

Zeytinci

Eski 07-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Zeytinci

Zeytin tezgahında başladı herşey … Teyzem Oya,zeytin aldıktan sonra;_zeytinci sana bakmaktan poşeti veremedi_dediğinde tezgahtan uzaklaşmış bulunuyordukKafamı çevirdim göreyim diye zeytinciyi ve geldik göz gözeKarşımda sakalları arasında yüzü parlayan bir çift göz… Bir süre bakıştıktan sonra yolumuza devam ettikTerminale gittik teyzemi yolcu ettim evineAklımın ucundan geçmezdi,bugün bakıştığım zeytincinin hayatıma gireceğiHaftalar sonra yine geçtim o zeytin tezgahı önünden,çok bariz bi şekilde yine bakıştık zeytinciyleArtık sürekli geçer olmuştum tezgahın önünden…… Bakışma süresi her geçişimde biraz daha artar olmuştuİçim gidiyordu gözlerine baktığımda,o anlar uzasın diye çok dua ediyordum,o tezgahta çok parlıyordu,benim zeytincimdi o,evet bir zeytincim vardı artık Bir gün zeytinciyi bizim mahallede gördüm,eve girerken arkama baktığımda caminin çeşmesinde dikilmiş bana bakıyorduÇok şaşırmıştım tabiî ki Günlerden bir gün ablam işe gidiyor,sabah saat 0700 ben uyuyorum tabi o saattetelefon sesiyle uyandım,karşımda heyecanlı bir sesle _senin zeytinci bizim sokağın başında_telefon kapandı yüzümeUyku sersemi tam anlamadım ne dediğini uyudum sonra tekrarvakit ne kadar geçti bilemiyorum,uyandım markete gitmek için çıktım ve ne göreyim,yokuşun başında beyaz bir arabanın içinde zeytinci oturuyor,şaşkınlıkla beraber yürüdük markete evime döndüm yine oradaydıSabahlar,akşamlar geçti böyle,zeytinci hep arabadaOkula giderken benimle birlikte geliyordu o da,arabasını bırakıyor sokağa,otobüsle okula gidip geliyorduk,annemle markete girdik bi keresinde reyonların arasından pat diye karşıma çıkmazmı…… Güzel tabi bir genç kız için bu yaşananlar,esrarengiz bir hayranın var ve her yerde seninleAma bir yandan korku da var işin içinde ya bi gece kaçırırsa arabasına atarsa,kimsenin ruhu duymazKesin kararımı vermiştim benim zeytinci dilsizdi En üzüldüğüm zamanlar ise iftar vakti pidemi alıp eve gelirdim bakardım yine arabasının içinde oturuyor içimden hep yemek vermek gelirdi ama yapamazdım,en ufak tepki vermiyordu,ne güler ne laf atardı,sadece bakardı… Kaç ay geçti bilemiycem ama uzun bi süre hep böyle devam ettik artık bi zeytinci vardı her yerdeBir akşam nasıl olduysa konuştu evet laf attı zeytinci bana_biraz konuşabilirmiyiz _içimden sevindim dilsiz olmadığınaBaşladı benden özür dilemeye,yüzü de kızarmıştı karanlıkta belli olacak kadar Telefon numaralarımızı aldık,ertesi gün konuşmak üzere ayrıldık,bir anda o zeytin tezgahındaki karizması yok olmuştu içimdeAdı Osman dıErtesi gün telefonla görüştük,benim o aşkım bitmişti,hayran olduğum zeytinci bu değildiBir kaç akşam okul çıkışlarımda görüştük,ben hiçbir şey hissetmediğime karar verdim ve söyledim bunu o nasaygı duydu başta,ama sonra aramaya devam ettiBir akşam okul çıkışı anlaştık sonkez buluşacaktık,Yeşil Caminin önünde,ben hazırlamıştım konuşmamı,ve konuştuk,çok kırıcı konuştuğumu hatırlıyorum sadece şu anErtesi gün ilk ve son kez cinemaya gitmek istedi,kırmamak için kabul ettim teklifini ve gittikFilm çok güzeldi ama onun yanında olmaktan mutlu değildim,böyle düşünüyordumartık beni aramamasını söyledim,sağolsun o da saygı duydu ve aramadı bir dahaAradan bir hafta kadar geçti geçmedi,bir sabah uyandığımda Osman ı özlediğimi hissetimMesaj çektim,özledim diye ve başladık görüşmeyeArtık sevgili olmuştuk,o artık zeytinci değil benim Osmanım dıçok mutlu hissediyordum kendimi,herşey çok yolundaydı,gün geçtikçe aşkım artıyorduGözlerine baktığımda dünyadan kopuyordum,sadece o ve ben vardık bu alemdeO nu günlerce gecelerce izlesem sıkılmazdım,gülüşü,bakışı,konuşması,ba ğırması,şıma rması her şeyi ayrı güzeldi İlk elimi tutuşunu hatırlıyorum,harika bir duyguydu……elleri titremişti,parmak uçlarımı tutmuştu ilk kez sonra alışmıştık,harika bi duyguydu el ele gezmekherşey mükemmeldi,hep böyle devam etmeliydi,hiç ayrı kalacağımız aklımıza gelmezdiBiri siz ayrılacaksınız dese inanmazdık…sevgililerin unutamadığı anları vardı ya bizim her anımız unutulmazdıHala gözümün önüne geldiğinde ağladığım bi İstanbul gezisi dönüşümüz vardır feribotta;hava soğuk ayaz,rüzgar yüzümüzü acıtıyor,yinede dışarıda durmayı tercih etmiştik,başladık ezgiler söylemeye sonrası ezan okumuştu birde aşır,kulaklarımdadır sesi……Her anımız harikaydıAma bir gün şeytana uyduk ve yaktık birbirimizi,dönüşü çok zor yollara girdik,aşkımız biter sandık,ALLAH IM BU AŞKI SEN VERDİN SEN AL diye dua ettim hep ama almadıArttıkça arttı bu aşkböyle bi aşk herkese nasip olmaz ikimizde farkındayız bunun ve hep şükrederiz,ama bukadr güzel aşkın sonu bumu olmalıydı,yoksa aşk kavuşamamakmıydı?Bildiğimiz inandığımız tek şey vardı elimizde,kimsenin yıkamadığı aşkımız…biz mutluyduk ayrı olmak her şeyden beter,bazen çok isyan ettiğimiz olmuştur ama hep şükürdeydik Allah bize böyle bi aşk nasip etmişti Bana deseler,sonunu bile bile tekrar yaşarmıydın diye,hiç düşünmeden evet derdim,pişman olacağım hiç bir şey yaşamadım,bu duygu her şeye değer bir şey ALLAH SONUMUZU HAYIR ETSİN Zeytin tezgahında başladı herşey … Teyzem Oya,zeytin aldıktan sonra;_zeytinci sana bakmaktan poşeti veremedi_dediğinde tezgahtan uzaklaşmış bulunuyordukKafamı çevirdim göreyim diye zeytinciyi ve geldik göz gözeKarşımda sakalları arasında yüzü parlayan bir çift göz… Bir süre bakıştıktan sonra yolumuza devam ettikTerminale gittik teyzemi yolcu ettim evineAklımın ucundan geçmezdi,bugün bakıştığım zeytincinin hayatıma gireceğiHaftalar sonra yine geçtim o zeytin tezgahı önünden,çok bariz bi şekilde yine bakıştık zeytinciyleArtık sürekli geçer olmuştum tezgahın önünden…… Bakışma süresi her geçişimde biraz daha artar olmuştuİçim gidiyordu gözlerine baktığımda,o anlar uzasın diye çok dua ediyordum,o tezgahta çok parlıyordu,benim zeytincimdi o,evet bir zeytincim vardı artık Bir gün zeytinciyi bizim mahallede gördüm,eve girerken arkama baktığımda caminin çeşmesinde dikilmiş bana bakıyorduÇok şaşırmıştım tabiî ki Günlerden bir gün ablam işe gidiyor,sabah saat 0700 ben uyuyorum tabi o saattetelefon sesiyle uyandım,karşımda heyecanlı bir sesle _senin zeytinci bizim sokağın başında_telefon kapandı yüzümeUyku sersemi tam anlamadım ne dediğini uyudum sonra tekrarvakit ne kadar geçti bilemiyorum,uyandım markete gitmek için çıktım ve ne göreyim,yokuşun başında beyaz bir arabanın içinde zeytinci oturuyor,şaşkınlıkla beraber yürüdük markete evime döndüm yine oradaydıSabahlar,akşamlar geçti böyle,zeytinci hep arabadaOkula giderken benimle birlikte geliyordu o da,arabasını bırakıyor sokağa,otobüsle okula gidip geliyorduk,annemle markete girdik bi keresinde reyonların arasından pat diye karşıma çıkmazmı…… Güzel tabi bir genç kız için bu yaşananlar,esrarengiz bir hayranın var ve her yerde seninleAma bir yandan korku da var işin içinde ya bi gece kaçırırsa arabasına atarsa,kimsenin ruhu duymazKesin kararımı vermiştim benim zeytinci dilsizdi En üzüldüğüm zamanlar ise iftar vakti pidemi alıp eve gelirdim bakardım yine arabasının içinde oturuyor içimden hep yemek vermek gelirdi ama yapamazdım,en ufak tepki vermiyordu,ne güler ne laf atardı,sadece bakardı… Kaç ay geçti bilemiycem ama uzun bi süre hep böyle devam ettik artık bi zeytinci vardı her yerdeBir akşam nasıl olduysa konuştu evet laf attı zeytinci bana_biraz konuşabilirmiyiz _içimden sevindim dilsiz olmadığınaBaşladı benden özür dilemeye,yüzü de kızarmıştı karanlıkta belli olacak kadar Telefon numaralarımızı aldık,ertesi gün konuşmak üzere ayrıldık,bir anda o zeytin tezgahındaki karizması yok olmuştu içimdeAdı Osman dıErtesi gün telefonla görüştük,benim o aşkım bitmişti,hayran olduğum zeytinci bu değildiBir kaç akşam okul çıkışlarımda görüştük,ben hiçbir şey hissetmediğime karar verdim ve söyledim bunu o nasaygı duydu başta,ama sonra aramaya devam ettiBir akşam okul çıkışı anlaştık sonkez buluşacaktık,Yeşil Caminin önünde,ben hazırlamıştım konuşmamı,ve konuştuk,çok kırıcı konuştuğumu hatırlıyorum sadece şu anErtesi gün ilk ve son kez cinemaya gitmek istedi,kırmamak için kabul ettim teklifini ve gittikFilm çok güzeldi ama onun yanında olmaktan mutlu değildim,böyle düşünüyordumartık beni aramamasını söyledim,sağolsun o da saygı duydu ve aramadı bir dahaAradan bir hafta kadar geçti geçmedi,bir sabah uyandığımda Osman ı özlediğimi hissetimMesaj çektim,özledim diye ve başladık görüşmeyeArtık sevgili olmuştuk,o artık zeytinci değil benim Osmanım dıçok mutlu hissediyordum kendimi,herşey çok yolundaydı,gün geçtikçe aşkım artıyorduGözlerine baktığımda dünyadan kopuyordum,sadece o ve ben vardık bu alemdeO nu günlerce gecelerce izlesem sıkılmazdım,gülüşü,bakışı,konuşması,ba ğırması,şıma rması her şeyi ayrı güzeldi İlk elimi tutuşunu hatırlıyorum,harika bir duyguydu……elleri titremişti,parmak uçlarımı tutmuştu ilk kez sonra alışmıştık,harika bi duyguydu el ele gezmekherşey mükemmeldi,hep böyle devam etmeliydi,hiç ayrı kalacağımız aklımıza gelmezdiBiri siz ayrılacaksınız dese inanmazdık…sevgililerin unutamadığı anları vardı ya bizim her anımız unutulmazdıHala gözümün önüne geldiğinde ağladığım bi İstanbul gezisi dönüşümüz vardır feribotta;hava soğuk ayaz,rüzgar yüzümüzü acıtıyor,yinede dışarıda durmayı tercih etmiştik,başladık ezgiler söylemeye sonrası ezan okumuştu birde aşır,kulaklarımdadır sesi……Her anımız harikaydıAma bir gün şeytana uyduk ve yaktık birbirimizi,dönüşü çok zor yollara girdik,aşkımız biter sandık,ALLAH IM BU AŞKI SEN VERDİN SEN AL diye dua ettim hep ama almadıArttıkça arttı bu aşkböyle bi aşk herkese nasip olmaz ikimizde farkındayız bunun ve hep şükrederiz,ama bukadr güzel aşkın sonu bumu olmalıydı,yoksa aşk kavuşamamakmıydı?Bildiğimiz inandığımız tek şey vardı elimizde,kimsenin yıkamadığı aşkımız…biz mutluyduk ayrı olmak her şeyden beter,bazen çok isyan ettiğimiz olmuştur ama hep şükürdeydik Allah bize böyle bi aşk nasip etmişti Bana deseler,sonunu bile bile tekrar yaşarmıydın diye,hiç düşünmeden evet derdim,pişman olacağım hiç bir şey yaşamadım,bu duygu her şeye değer bir şey ALLAH SONUMUZU HAYIR ETSİNalıntı
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com