Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bayramlik

Bayramlik

Eski 07-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bayramlik

Küçük kız ağlayarak uyudu o gece Yarın bayramdı Ve arkadaşlarına gösterecek bir bayramlığı yoktu Alamamıştı ki annesi Gizli gizli ağlamıştı hepGözyaşlarını geceye biriktirmişti Annesi üzülmemeliydi Ya üzülüp de, o da babası gibi ölüverirse kim bakardı ona Bu babasız geçireceği ikinci bayram olacaktı Çocuk yüreğiyle, bayramlığı olmasıyla babasının hayatta olmasının kıyaslamasını yapıyordu"Keşke babam ölmeseydi O olunca zaten bayramlığım olurdu" diyordu cüssesinden büyük mantığı

Gece babasını gördü rüyasında Rengarenk elbiseler almıştı ona En çok istediği ayakkabıları geçirip ayağına, babasıyla kır-bayır koşturup durmuştu Babası onu kucağına alıp sımsıkı sarılmıştı Öpüvermişti yanaklarından hasretle

Sabah annesi sevgiyle ama bir o kadar da çekinerek uyandırdı küçük, sevimli hassas kızını Önceden yaptığı gibi "Bugün bayram kızım, haydi kalk bakalım" diyememişti ama sevgiyle bir öpücük kondurmuştu yanağına Küçük kız uyandığında mutlulukla sarıldı annesinin boynuna Annesi "az sonra bayramlığı olmadığını hatırlayacak ve o tatlı gülüş kaybolacak" diye endişe duydu bir an Ama küçük kız kendinden beklenmeyen bir olgunlukla yüzündeki gülümsemeyi eksik etmeden şöyle dedi: "Bugün bayram anneciğim Allah bana bu gece en güzel hediyeyi gönderdi Babamı Bayramlık alamadım diye de üzülme Çünkü ben, babamın aldığı bayramlıklarımı bütün çocuklardan önce giydim"

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com