Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
yoktun

Zaten Yoktun

Eski 07-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Zaten Yoktun

Zaten olmuyordu Ya benden az önce geçmişti, ya o geç geliyordu nefes arası sokaklara

Şimdi hangi hesapların tutmadığı defterleri yeniden karıştırmanın ne anlamı vardı

Ardından baktığım saatlerde değimliydi, radyolu kan arayışlarım? Yusuf ağlıyordu gece yarılarında, biz içiyorduk, nikotin yüklü arabalarda sesine benzer sesleri kovalıyorduk Karakuş tesisleri ilçenin başıydı kimilerine, kimilerine sonu Yüksekçe bir yer tutup önümüze gelen ağaçlara çelme takıp gözetliyorduk halı sahada ışıklara koşuşarak ölen gece böceklerini

Yahut yıldızlardaydı gözlerimiz, kimin kaçıncı dakikada attığı golle çınlayan sese aldırmadan Zaten olmuyordu ya biz zorluyorduk

Cevapsız sorular sormakta üstümüze yoktu Onun kaşı karaydı, öteki ezelden sabıkalı söylemde, hele iki türkü duymayıversin beriki, iki gözü iki lal susmak ki, dağlar yıkılır sanırdınız üstüne Derken kar yağardı pencerelerinize, buz tutardı aşklar ağlayamazdınız Her solukta eskimiş şiirler düşerdi yollarımıza Düşlerdeki umutları saklardık dağlara O dağlar ki bin yıllık eşkıyalığımıza sığınaktı her dar zamanda, biz bunu bildik Bunu söyleyemedik ve fakat biz buyduk Herkes kadar kahraman, herkes kadar korkak, herkes gibi cahil ve cesur

Zaten olmuyordu, herkes gibi yaşayarak herkesten farklı olunmuyordu
Bütün saatleri keşkelerle doldurup yeni bir başlangıç yapmak mümkün mü hayata dair?
Zaten olmuyordu da biz olduruyorduk yarı aydınlık sabahları , yarı karanlık duraklarda Oysa o vardı apaçıktı, çıplaktı ay gibiydi, ay gibi çırılçıplak, ay gibi uzak benden Saatler geçiyordu habire Terliyorduk, tekliyordu kelimeler dudaklarımda Hücreme girip en ayıp sözcüklerimi yazıyordum herkesten gizli Ben bu ayıp sözcükleri seviyordum işte Kime neydi, kim bileydi?

Tenhaları seviyordum en çok Tenhalar soru sormuyordu, yargılamıyordu Levhalar sokmuyordu gözüme, sesimi kesmiyordu Sessizliği bu yüzden seviyordum, sensizlikle yıkıyordum sessizliği Sessizlik sana bakıyordu, ben akıyordum dilsizliğe
Zaten yoktu benimki delilikti Ben deliliğimi seviyordum, delilik sınıyordu sabrımı Ben her akşam bir kez daha öldürerek kendimi dağlara bakıyordum Dağlar kızıla dönüyordu, donuyordu içimdeki ateşle Ben dağa bakıyordum, dağ orda hiç usturubunu bozmadan öylece duruyordu

De ki ölmek kolay değil, sulara dönmek toprak olmak, ama işte ölümü özleten gözlerin vardı, vakit dardı Zaten yoktu ya ben var diyordum sorgucularıma

Kirli tutanaklara geçiyordu adımız Mürekkebi dağılmış sözcükleriydik vakitsiz aşkların Sahipsiz dosyalara kilitlenecek unutulmaya mahkum edilecektik

Kaç bin yıldır susuyorum olmuyor hep susmak Değimli ki aç kalkıyoruz bütün sofralardan , değimli ki hep sonradan haklı buluyorlar sözlerimizi, bağırasım geliyor avaz avaz

Zaten yoktu sararmış bir fotoğraf bile bırakmadan ardına gidenlerin sesleri ne kadar kalırsa o kadar vardı

Gizil haberlerin ortasında küskün bir selamla anıyorum kucaklaşma saatlerini Küskünlük sırası bende diyorum, susuyorum adamakıllı Bu suskunluk beni öldürür biliyorum

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com