Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
adı, çarpılmak

Çarpılmak Değil Adı Artık

Eski 07-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Çarpılmak Değil Adı Artık

Yillar önce kücük karde$im aglayarak yanimiza gelmi$diCocuk agliyordu normaldi ama bir$ey farkliydi oda yüzünün aldigi $ekildiAglarken vede gülerken karde$imin agzi bir yerde, gözü bir yerde kaliyorduCocuk bize numara yapiyor diye üstüne üstlük cocugu azarlayip arada birda tokat cakyiordukinanmiyorum vallaNe kadar saf ve salakmi$inizAgzini egridip agliyorsun yüzün öylece kalacak diye cocuga yapmadigimizi birakmami$dikNe doktoro götürdük nede üfürükcüyeÖylece kendi kendine gecmi$di$imdi dü$ünüyorumda zavalli karde$im iyiki özürlü olmadiCahillik dene o canavar insani ne hallere koyuyor gördügünüz

Eskiden agzi egrilmi$ yada eli kolu biranda felc olmu$ insanlara CiN carpdi derlerdiAman Allahim ne kadarda geri kafaliymi$iz beeeZavalli hastalara yapmadiklarini birakmazlardi cin carpdi diyeBESMELESiZ YERE BASDI VE !!!CARPILDI!!!! i$te buydu eskinin erken te$hisiHicmi aklimiza gelmezmi$ yada örnekmi yokdu bilinmez,felc olan insanlari nedense besmelesizlikle suclarlardiOysaki günümüzde böyle biranda carpilmi$ eski tabirle yani,birini görsek hemen felc olmu$ diyoruzCünkü TIP ilerlediBasin yayin organlarida cok teferruatli cali$iyor artikistediginiz bilgiye hemen ula$abiliyorsunuz artikÜfürükcülerin defteri dürüldü az bucukHala inananlarda yok degilYer gök duayla amenna,ama önce doktora götürüp te$hisi koydurmak en makul vede mantikli cözümOndan sonra oku okuya bildigin kadar $ifa veren dualari

Hatice kizim 3 ya$indaydi ve bende dükkanimizda cali$iyordumVakdim yokduAlelacele anaokulundan al ver,yedir yatirStres altindaydik ve cocuklarima kayinvalidem bakiyorduHic unutmam Ramazandi ve son 4gün kalmi$diDükkanimiza götürdüm cocuklarimi ve orda yemek koydum önlerinei$e koyuldumAnaokul zamani gelince arka tarafdan almaya gittim ve birde ne göreyim haticemin üzeri hep yemekdiKizdim bagirdim cagirdim üzerini kirletti diyeOda3 ya$inda daha,korkdu benden ve aglamaya ba$ladiAman Allahimmmmmm olamazdi böyle bir$eyHaticemin agzi nerdeyse kulagina variyordu ve bir gözü kapali bir gözü acikdiTarif edilmez duygular ya$adimKendimden nefret ettim o anCocuguma bir$eyler olmu$ ve ben farkina varamami$im diyeAlel acele hastaneye götürdük ve olanlar olduBelinden su aldilar ve dedilerki; kiziniz YÜZ FELCi OLMU$!! O an dünya sanki ba$ima yikilmi$dii$te ogün ögrendimki yilda rahat 80 cocuk yüz felciyle geliyormu$ hastaneyeBilirsiniz derdiniz olunca dertlileri görürsünüzYollarda okadar yüzleri felcli insan gördümki o seneAyip olmasa icim rahatladi diyecem vallaDedesi ve sevenlerimiz dualar ettiler ve hatcemi eski yüzüne Allahin izniyle kavu$durmu$duk

Yillar sonra benim pamuk hatcem 14 ya$ina girdi ve gecidigimiz cuma günü sabahi erkenden oul icin kalkmi$Avaz avaz anneee aneee,diye sesine uyandimCabuk gel anne diyor ve aglyiorduYanina gittigimde yine ayni manzara vardi kar$imdaicim yandi ve ne yapacagimi bilemedimE$imi uyandirip yine dü$dük hastane yollarinaOrda yine kar$ima YÜZ FELCi!! cikdibu sefer olayin baki$ acisi cok farkliydiNeden? derseniz cünkü hatice artik genc bir kizdiYüz felci onu yikacak en büyük felaketdiDün yüzü iyice felci gösteriyorduAgzi egrilmi$,gülerken yavrum normal olan yüzünü eliyle yitiyordu agzinin egrisi görünmesindiyeCok aci vericiydiGözüde kapanmiyorduTarifsiz duygulardayim ama belli etmemek icin cok caba harciyorumGece olupda haticemin yatagini bo$ görünce ya$lar dolyuor gözümeEvde hastalik kol geziyor5 ya$indaki oglumda Zatürre olmu$Ögrendim $ok oldumAnlayin artik bu yazi nerden cikdiin$allah ogluma antibiyotikle yardim ediyor doktorFakat haticemin cok zamana ihtiyaci varBugün yanindaydim yine uzunca kaldimYavrumun agzi iyice egrilmi$ gözüde iyice kapanmyiorduMimik hareketleriyle yüzünü hareket ettirmeye cali$iyorCok az miktarda oynama varBunada $ükür diyorumin$allah yarin ilac tedavisine ba$larlarda, yavrum,pamuk hatcem eski melek yüzüne kavu$uricine atiyor umursamami$ gibi davraniyor ama hicde öyle degilDerslerden geri kaldim diyor üzülüyorSagligin daha önemli diyorum ama takan kimYavrum hastaneden cikinca bayagi morali bozulacakNede olsa genc bir kizAynaya bakdikca $amar gibi vuracak yüzüne gercekleriAllahim in$allah kisa zamanda $ifasini verip iyile$ir yavrum

Arkada$lar $ikayet eden cocuk büyük kimse iyi dinleyin ve hemen doktora götürün2-3 gün öncesinde hatice bana dilinde tat alma duyusu yok demi$diBende ciddiye almadimYüzünede bakmadim dikkatliceHatayin aki$ina kapdirdik kendimizi verem bahtyiar ya$arken birden bire amorti gibi vurdu bu hastalikAman dikkat diyorumYüz kaslarinda degi$im olunca hemen dikkate alinizKusura bakmayin acim büyük ve yazdikalrima dikat edemedimYazmak istedim biraz rahatlamak icinin$allah Allahim kimsenin ba$ina vermez bu hastaligiaminDualarinizi eksik etmeyin lütfen kizima ve diger hasta olan karde$lerimizeselam ve saygilarimla

Ayrica bana destek olan herkesede burdan tsk ediyorumAllah ragzi olsun sizlerden arkada$larin$allah sizlerin dualariyle bu zor günleride bitirecegiz

yaban gülü(gurbetbaci)

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com