Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dair, dosta, dostluğa

Dosta Ve Dostluğa Dair

Eski 07-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Dosta Ve Dostluğa Dair

Dosta, dostluğa dair birkaç kelam edeyim diye; kalemi elime alıp, söze nereden başlayacağımı düşünürken, aklıma Yunus’un “Ben dost yüzün göremezsem / Bu gözlerim nemdir benim”dizeleri geldi

Gerçekten de insan, dost bildiğini her dem görmekten, onun sonsuzluğun sahibini hatırlatan yüzünü seyretmekten ; tarifsiz bir heyecan duyar ve dahi tat alır

Onunla aynı mekanda bulunmak birlikte çayını yudumlamak, göz göze gelmek bir lütûftur Ve maddi izahı imkânsızdır O anı dünyanın en büyük servetleriyle dahi satın alamazsınız Dostla çayınızın buğusu daha bir ıtırlı, paylaştığınız ortam bir başka sıcaktır…

Ve dostun sarf ettiği her söz, yüreğinize ve ruhunuza merhem kabilindendir

Yerine göre dostun attığı gülün taş, taşın gül mesabesinde olması da dostluğun bir cilvesidir demek lazım gelir

Bir de “Hem i cana hem i dost “ vardır ki gönlün has bahçesinde gülüranadır, gönül sarayında yeri mutenadır Aşk gibi bir şey Tıpkı “Aşk gelicek cümle eksikler biter”kelamında ifadesini bulan hoş manadaki gibi Onun geldiği yerde cümle eksikler biter, ülfet tamam olur

Onun, mah yüzünü seyrederken, gülde şebnem misali gözlerine bakarken, gözleriniz nem değil meserret pınarıdır Onun bakışlarındaki ışıltıiçinizi aydınlatır Gözleriniz ışıldar

Dost yüzünden ve gözünden, fani cihanın en paha biçilmez iştiyak ve heyecanına kanatlanırsınız Âdeta kanatsız arşa yükselirsiniz

Nerdesin ey dost bildiğim! Ankara, sensiz bir “ölüler evi”bir an önce dön de tenimize can damarlarımıza kan yürüsün Ruhumuzdaki kara kış bahara dönsün Gözlerimizin nemi gül yüzünde şebneme tebdil olsun

Gel ey “Gül ü Rana” ! bir anlık meserreti çok görme bana Sayende bu fakir meskenetten kurtulsun Dostluğunun ve dost dergâhının kenarına iliştirilen varak-ı mihr ü vefada yerini alsın

Ahir kelam Cümle dostlara ve dostluklara selâm olsun Ey “Gül ü Rana “ sana hasseten ve gönülden selâm olsun Ruhundan kaynayan pınar çorak ruhuma dolsun “ Ben dost yüzün göremezsem/ Bu gözlerim nemdir benim

İbrahim KİLİK

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com