Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
baba, çocuk, doğmadım

Ben Çocuk Doğmadım Ki Baba

Eski 07-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ben Çocuk Doğmadım Ki Baba

Beşinci çocuğuydu annesinin

Köyde yaşıyorlardı ;işi yok tarlası yok babanın,şehre göç etmeye karar verdiler,borç harç göç

ettiler şehre Baba iş aramaya koyuldu günlerce ,üzütüden ve yoksulluktan akciğerleri

hastaydı,zaten tüm aile bir çorbayla besleniyordu ,çocukları da çelimsizdi ,anne beş çocuğunu

evde bırakıp evlerde çalışmaya başlamıştı Çocuklar evde birbirilerine bakıyorlardı;en büyüğü ilk

okula gidiyordu,babası bir boyacı sandığı almıştı oğluna,okuldan çıkar çıkmaz sandığı alıp

ekmek peşine koşuyorduDaha onbir yaşındaydı ’boya yapmasını da bilmiyordu,boya yaparken

müşterilerin çoraplarını boyuyor azar işitiyorduGünler geçtikçe bu işi öğreniyordu;ekmek

teknesini alıp ayakkabıları boyamaya koşuyordu Eve dönene kadar sadece tek bir simit

yiyebiliyordu

Akşam tüm kazancını anneye veriyordu,yorgun düşüyordu ,bir tabak çorbasını içip

derslerini çalışmadan uyuyorduSabah okuldan sonra ,sandık başına gidicek para

kazanacaktı

Sınıfını zar zor geçmişti ; tatil geldi ya çok sevinçliydi ,sabahtan başlayacaktı para

kazanmaya

Bir müşteri geldi ,boyacı çocukla aynı yaşta oğlu vardı yanında,babası çocuğuna ilginç ve

renkli oyuncaklar almıştı,çocuk ya ayakkabıyı boyarken ,daldı çocuğu setretmeye ve boyalı

ellerinle oyuncağı eline aldı ;oyuncağa hayran hayran baktı evirdi çevirdi ,müşterinin

çocuğu da versene benim oyuncağım o; babam bana aldı sınıfı mı geçtim diye ,pis ellerinle

tutma !

Boyacı çocuk gururluydu onurluydu ,netice de çocuktuMüşteri gitti çocuk ağlıyordu

sessizsce

boyalı ellerinle gözyaşlarını siliyordu ,yüzünde siyah ince çizgiler oluşuyordu akan

gözyaşlarını her silişinde

İçindeki sessizlikte oyuncağın güzelliğinde ve yaşayamadığı çocukluğuna iç geçiriyordu

sadece,ben çocuk doğmadım ki baba !

Oya Gedik

Sızılarımız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com