Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
filmi, harry, korku, potter

Korku Filmi Harry Potter

Eski 07-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Korku Filmi Harry Potter

Korku Filmi Harry Potter Hikayesi - Hüzün Hikayeleri - İclal Aydın Yazıları

Akşam akşam bir baktım kapıda sevgili arkadaşım Songül "Demek sinemaya gidemediğin halde korsan VCD izlemeyeceksin, o zaman gel seni yasal yollardan sinemaya götüreyim, hem iyi olur senin için" dedi Sevdiklerimden zaman çalıp sevinç içinde düştük yola Hesapta uzun bir zaman sonunda ilk kez evden çıkıp, bir çocuk filmini gece seansında iki kız arkadaş izleyecek ve mutlu olup, ferahlayacaktık (Hepinize öneririm çocuk filmlerini gidip sinemada izleyin İyi geldiğini göreceksiniz) İşte böyle bir kaçamak yapıp Harry Potter'in sihirli dünyasında keyif çatmaya hazırlanmıştım ki, o da ne?

Harry ben görmeyeli büyümüş ve "Cığlık"ta oynamaya aday bir oyuncu olmuş adeta Dev örümcekler mi, 20 metrelik yılanlar mı dersiniz, tuvalette yaşayan, yaşlı kız suratlı sevimsiz hayaletler mi dersiniz, duvara kanla yazı yazanlar mı? Uzun mu uzun Filmden nasıl sıkıldığımı anlatamam Bir de sinema dergisinde filmin yönetmeninin "İkinci filmin geriliminden bir parça endişeli olduğuna" dair birşeyler okumuştum Bir parça endişeli mi? Ne parçası yahu

Candy ve Heidi

Tuğçeciğim sen, ben ve bizim gibi birkaç geri kalmış insan (!) Heidi, Candy filan diye kendimizi avutalım, dünyanın çocuk filmlerine ve çocuğa bakışı çoktan değişmiş Geçen yıl Candy sabahın kör bir satinde bir kanalda gösteriliyordu, üşenmeden kalkıp seyrediyordum Bundan üç yıl önce de, yine erken saatlerde Heidi yayınlanırdı Akşam yemeğinde "Bugün ne yaptın?" diye soran kızkardeşi-me neredeyse ağlayarak "Bayan Rottenmeier Heidi'nin kedisini sokağa attı" diye anlatmaya başlayınca bana inanamamıştı

Ben hâlâ Candy'nin Tom ile yaşadıklannın ve Heidi'nin başına gelenlerin etkisinde olduğumdan belki de Harry Potter'in ikinci filminden hiç hoşlanmadım "Zaten filmin galasından ağlayarak çıkan çocuklar varmış" dedi Songül Çocukları şiddetten uzak tutmaya calışaduralım, bütün dünyada kasırgalar estiren Harry'nin yazarının ve yapımcılarının bir bildiği vardır herhalde İnsan yiyen dev örümceklerin yüzlercesinin gece yansı bir ormanda saldırısına uğrayan iki çocuğun korkusu ve dev bir yılanın dehlizlerdeki takibinden kaçma telaşlarını kaldırabilecek bir çocuğunuz varsa birşey diyemem tabii

Selahattin hanım!

Neyse efendim Ben bu Harry hezimetimle yaşarken hâlâ "Şeker Portakalı" filan okumaya da devam ediyorum Portakallı bebe aspirini gibidir

Bir de bizim gazetenin köşe yazarlarının birbirleriyle yazışmaları bana o tadı veriyor Selahattin Abim sağolsun jest yapmış dün güzel şeyler yazmış Ama bilmesini isterim ki annemin bir bayan arkadaşı var ve adı, Selahaddin Valla "Selahaddin Hanım geldiler" diye bir cümle de hiç kötü değil yani Üniversitedeyken kulaklan çınlasın Prof Nurhan Karadağ hocamızla görüşmeye gelirdi yeni öğrenciler Kapıdan başlarını uzatır "Nurhan hanımla görüşebilir miyiz?" diye sorarlardı O da masasından dev cüssesiyle doğrulur, davudi sesiyle "Buyrun benim" derdi O gencecik kızların iriyarı bir adam karşısındaki şaşkınlıktan bizi pek eğlendirirdi Nerden nereye? Harry Potter'dan Selahattin Duman'a

Unutmadan; dünkü yazımda "Yarın da bana gelen aşk mektuplarına yer verebilirim aslında" cümlesinde feci bir hata vardı Anlam olarak yani Doğrusu, "Yarın bana gelen ve yaşadıkları aşkları anlatan mektuplara yer verebilirim" olacaktı Bana aşık olanlar filan değildi kastım yani Hepinizden özür dilerim Dikkatsizliğim nedeniyle

İclal Aydın

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com