Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
mektup

Mektup 2

Eski 07-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Mektup 2

Mektup Hikayesi - Hüzün Hikayeleri - İclal Aydın Yazıları

Merhaba İclal () Nedenini aramıyorum da Ama yazıyorum işte Sakın bunu Güzin Abla mektupları gibi algılamayın Sadece anlatmak istedim Çünkü zaten kararım beni bir sonuca götürdü Belki de onay almak istiyorum Ya da bazı kadın kalemlerin ayrılık acısını ve sıkıntısını bir tek hemcinslerinin çektiklerini düşünmesine kızıyorum belki de Yine de sizi tenzih ederim

Televizyonda bir konuşmanızda 'kadın erkek genellemeleri yapmamak lazım, insan tipleri ve davranış biçimleri olarak düşünmeli' demiştiniz Haklısınız

Çok sevmek miydi acaba on yıl süren direnmemin nedeni? Yani sevmek sanmış olabilir miyim? Beni hiç sevmediğini düşündüm karımın yıllarca Değil benim gibi sevmek, hiç sevmediğini hem de Onu mutlu etmeye kurmuştum bütün yaşamımı Çok kazanmalı, istediklerini yerine getirmeliydim Onun istediği gibi bir adam olmalıydım O zaman severdi beni Bir yurt dışı seyahatimizde arkadaşlanmızla oturup evliliklerimizin hikâyesini konuşmaya başladık On yıl boyunca unutamadığım, acı veren cümleleri çok olmuştur ama bu seferki bardağı taşıran son damla oldu Kanm 'Ben sevmedim aslında, zorladım kendimi, deneyeyim dedim' dedi

Beni zor durumlarda bırakmaya bayılırdı ama bu çok ağırdı Elimdeki kadehi fırlatıp atmak istedim o anda Çok zoruma gitti 'Denemiş ha' O geceden sonra sanki bir şey gözümü açı Bütün ilişkimizi farklı bir gözle değerlendirmeye başladım

İşyerimde etrafımda pervane olan kadınlar dikkatimi çekti Hayır hiç de evdeki gibi bir adam değildim dışarda Ben insanları değil onlar beni mutlu etmeye çalışıyordu Oysa evde hiçbir şeyden mutlu olmayan, durmadan taleplerini yerine getirmemi bekleyen ve beni sürekli tenkit eden bir kadın vardı Bir gece uyurken seyrettim onu Hayır hiç de güzel değildi Onun kendini güzel göstermesine ve görmesine sebep bendim O kadar havalıydı ki onun dayanıl-mazlığına hepimiz inanmıştık

Ertesi gün durmadan telefon açan ve hep terslediğim bir hanımla her zamankinden daha sıcak bir konuşma yaptım Yemek davetini kabul ettim Yemek sonrası daha yakın bir görüşme başladı Evet karımın benden esirgediklerini dışarda bana vermeye hazır bir sürü kadın vardı Karıma gittikçe daha çok öfkeleniyordum Bütün bunlara sebep olduğu için

Bir ay sonra bu ihanet bana ağır gelmeye başladı Diğer hanımla aramdaki tüm bağları kopardım O gece karıma uzun bir mektup yazdım Ondan neler beklediğimi, nelerden yorulduğumu, içinde yaşadığımız cehennemi anlattım Birşeyler değişecek sanıyordum Hayır Değişmedi

Derken, bir yıl sonra aşık oldum Pat diye Çok kötü bir dönemdi Hâlâ da devam ediyor Ama artık tükendiğimi ve sevilmek istediğimi biliyorum Karşılıklı sevmek dünyanın en büyük zenginliği Bir sürü şeyi göze almama neden oluyor Her şeyimi bıraktım karıma Ayrıldım Şu andaki aşkım sürmese bile eski mutsuzluğumun da sürmeyeceğini biliyorum artık

Niye yazdım bunları size? Evden eşyalarımı alıp ayrıldığım sabah eski karım 'seni seviyordum ben, niye ayrılıyoruz ki?' dedi 'Seni seviyordum'"

Her ayrılık yeni bir başlangıç evet Her ayrılık bir kalp ağrısı

İclal Aydın

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com