Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
antidepresanlı, aşklar

Antidepresanlı Aşklar 2

Eski 07-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Antidepresanlı Aşklar 2

Antidepresanlı Aşklar 2 Yazısı - Antidepresanlı Aşklar 2 Dilek Önder - Dilek Önder Yazıları

“Stres, maddi sıkıntı, aşırı yorgunluk gibi şikâyetlerden, hekim bilgisi dışında ya da doz aşımı yaparak ‘antidepresan’ kullanarak kurtulmak isterken, kendinize ilgi gösterenlere ‘âşık’ olma eğilimi gösterebilirsiniz

Haber bu

Bundan iki-üç ay önceydi sanırım aynı habere başka bir yerde rastlamıştım Ve “Antidepresan aşklar” diye yazmıştım

Dayanamadım, (2)’sini de yazacağım

Önce size bir hatırlatma yapayım; hani psikiyatrist örnekler vermişti:

-“Tüpçüye âşık olmuş kız Baktım hanım hanımcık örtülü bir kız, tüpçüye âşık olmuş İlacı kestik düzeldi Kızın elinde değil” diye

Bir örnek daha vardı:

-“Öyle bir iş adamı biliyorum Antalya’ya gitmişti ilacı aldıktan sonra hemen orada bir Rus ile tanışmış, doğru nikâh dairesine gidiyor Yanındaki şoförü aradı, hemen ilacı kestik nikâh dairesine gitmesini önledik

Hatırladınız mı?

Hani dalga geçmiştim ben de

Adam hâlâ o Rus’un hayali içindedir kesin “Ah ulen, fırsat o fırsattı Gidecektim ben o zaman” diye hayıflanıp duruyordur

Elinde ilaç, bir karısına bir ilaca bakıp duruyordur!

Heh heee

Bugün okuduğum haberde örnekler

değişmiş

Ama önce kısa bir hatırlatma daha:

Uzmanlar, kontrolsüz antidepresan kullanan “mani” (duygu durum bozukluğu) hastalarında ilgi gösterene “âşık” olma durumunun gözlendiği uyarısında bulunuyor

Olay bu

Tedavi ederken de çizgi aşıldığında manik durum ortaya çıkıyormuş Manide duygu yoğunluğu yaşandığı için kişi kendisine ilgi gösterenlere âşık oluyormuş

Uzmanlar bunun toplumsal bir sıkıntı olduğu üzerinde duruyorlar

Veee

Yeni örnekleri veriyorlar:

-“Bu durum evli olanların da başına geliyor Örneğin, bir hanım kendisine müzik dersi verene âşık olup, evden kaçmıştı Sonra birden Ben ne yapıyorum’ dedi ve bu durumu ilacın etkisiyle yaşadığı ortaya çıktı

Heh heh hee

Şimdi bu kadının hocasına âşık olmasında antidepresanın etkisi var mı sizce?

Âşık olur tabii

Olur da, ilacı almasaydı bunu açığa vurmazdı!

İçinde veya dışında çaktırmadan yaşar, bitirirdi

Yalan mı?

Daya ilacı, arkasından “Bu hayat senin, istediklerinin arkasında dur” gibilerinden ver coşkuyu, sonra da ilaç dokunuyor de!

İyileştiriyor sonra da iyileştirdiğini beğenmiyor

Alın size bir örnek daha:

-“Mani halinde duygusal karar verme mekanizması bozuluyor Kişi ‘eşimi sevmiyorum ayrılacağım’ diyor Bunun gibi duygu durum değişikliklerine antidepresanların kullanımında karşılaşılıyor Antidepresan bırakıldığında ise durum normale dönüyor

Normal derken???

İnsanın hangi hâli normal acaba?

Dilek Önder

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com