Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
oldu

Ne Oldu Bize

Eski 07-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ne Oldu Bize

Ne Oldu Bize Yazısı - Ne Oldu Bize Sepkin Coşkun - Sepkin Coşkun Yazıları

Bugün kendi kendime dedim ki , 'şöyle doğayla ve hayvanlarla ilgili sevgi dolu güzel bir yazı yazayım ve sevginin her çeşidinden bahsedeyim yazdığım yazıda' dedim

Gazete okurken gözüme bir haber ilişti , haberi okuyunca içimde sevgiye dair ne kadar çiçek açmışsa bir bir soldu

'İnsanı sevemiyoruz ki hayvanı ve doğayı sevelim

Ne sevgisinden bahsediyoruz biz , kimsenin kimseye tahammülü kalmamış , herkes içindeki canavarı , şiddeti ya da adı her neyse olumsuz ne kadar lanet varsa içinde onu başkaları üzerinden çıkarıyor

Nedir bu ?

Allah aşkına biri bana söylesin , bize neler oluyor?

Okuduğum haberi sizlere kısaca aktaracağım

Beşiktaş kadın voleybol PAV takımı oyuncusu ve Haliç Üniversitesi Spor Akademisi Spor Yöneticiliği 2'nci sınıfta okuyan 19 yaşındaki Nurcan İbrahimoğlu , belediye otobüsünde ayaklarını uzattığı için bir yolcu tarafından tartaklandığını , çenesine isabet eden yumruk yüzünden dudağının patladığını otobüstekilere dönüp " Benim vurduğumu gören oldu mu ? " diye soran saldırganın , kimse ağzını açmayınca " Bakın işte ben ona vurmadım o kendine vurdu " dedikten sonra el sallayarak gözden kaybolduğunu iddia etti Kadın voleybolcu İbrahimoğlu saldırganın " Çıplak bacaklarını uzatmışsın , toplumu cezbediyorsun , sen toplumun namusunu bozuyorsun" sözlerini sarfettikten sonra yumruklu saldırıyı gerçekleştirdiğini söyledi

Otobüstekiler sonra bizi ayırdılar ama yardım isteyince bir kadın bana " Tamam uzatma artık akşam akşam başımıza bir iş çıkarma " dedi Üstüm başım kan içinde " Otobüsü durdurun ben polisi aramak istiyorum " deyince elime vurup engelleyenler oldu İETT şoförüne de durmamasını söylediler

Neden kimsenin kimseye azıcık hoşgörü ve tahammülü kalmadı Sadece siyahla beyazı , iyi ile kötüyü ve soğuk ile sıcağı yaşar olduk Ne gözün , ne de kulağın bir ayarı kaldı Miyoplaştık , sağırlaştık ve o kadar duyarsızlaştık ki anlatılacak gibi değil Herkes başını kuma gömmüş deve kuşu gibi

Ya da tabiri caiz ise " Bana dokunmayan yılan bin yaşasın " misali

Oysa ne kimse kimsenin duasıyla cennete gider , ne de başkalarının günahıyla cehenneme

Benim bildiğim ve inandığım din ve iman insanın vicdanında olmalı

Bu nasıl bir namus kavramı ve ahlaktır ki , iki açık kol ve bacakla kirleniyor ve bozuluyor anlamış değilim

Üstelik bunları yapan kişi , adam her kimse , kızı yaşındaki bir genç kızımıza yapıyor Ve bu zatın , o hakaret edip herkesin içinde rencide ettiği kızımızdan evinde bir kızı , kız kardeşi , annesi var Bu nasıl bir babalık ve abilik duygusu ?

Size soruyorum ?

Bu nasıl bir bakış açısı , baktıkları zaman ne görüyor bunlar , ne düşünüyorlar ?

Amaaa !

Sanat eseri olan ve üstelik taştan yapılmış bir heykeli bile ucube olarak gören bir zihniyet var artık gerisi teferruat

" Pes ! "diyorum

Başka da bir şey demiyorum

Üstelik bu olay en mübarek saydığımız ramazan ayında oluyor Be kardeşim , başkasının canını yakıp göz yaşını akıtırsan , bırak orucu , namazı ; ağzınla kuş tutsan sevap alabilir misin hiç ? Allah görmüyor mu bunları ?

Eskiden ayağımız takılıp düştüğümüz zaman bile sekiz el birden uzanırdı yerden kaldırmak için

Bize ne oldu ?

Ey insanlık , küçük ayrıntılara takılıp sadece önümüzdeki ağaca bakarsak , arkamızda yanan ormanlardan haberimiz olur mu hiç !

Ne olursan ol, kim olursan ol gel diyen Mevlana değil mi?

Sen kim oluyorsun da karşındakini olduğu gibi kabul etmiyorsun

Biz ki Veysel'i toprakla , Karacaoğlan'ı aşkla yücelten bir toplumuz

Yanık bağrımızda daha nice büyük Atalar yatar , onların hiç mi hatrı yok bizde ?

Şimdi nedir bu kin , kimedir bu nefret ?

Hepimiz kardeş değil miyiz ?

Bize ne oldu böyle ?

Sepkin Coşkun

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com