Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Türkiye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bilgiler, fatih, izmir, koleji, or izmir, özel

İzmir Özel Fatih Koleji /İzmir Özel Fatih Koleji Bilgiler /İzmir Özel Fatih Koleji

Eski 06-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İzmir Özel Fatih Koleji /İzmir Özel Fatih Koleji Bilgiler /İzmir Özel Fatih Koleji

İzmir Özel Fatih Koleji, ortaokul ve lise ilk sınıfları ile 28 Ağustos 1967 tarihinde öğretime başlamıştır 1967-1968 öğretim yılında iki katlı bir binada sadece Orta I ve Lise I sınıflarıyla öğretime başlayan okul daha sonra gelişerek bugünkü durumuna gelmiştir İlk mezunlarını 1970 yılı haziran ayında vermiştir

1995 yılında Necdet Doğanata tarafından eğitim ve öğretime destek vermek amacıyla kurulan Doğanata Eğitim ve Kültür Vakfı günümüzde İzmir Özel Fatih Koleji bünyesi altındaki kurumların üstyapısı teşkil etmektedir DEKVA çeşitli kültürel etkinliklerle eğitim ve öğretime katkıda bulunurken, başarılı olan, olanakları kısıtlı öğrencilere de çeşitli burslar vermektedir DEKVA İzmir Üniversitesi 'nin kuruluşunu gerçekleştirmek amacıylada çalışmalarını sürdürmektedir

İzmir Özel Fatih Koleji, DEKVA ve Doğanata Kampüsü bünyesinde günümüzde Özel Fatih Anaokulu, Özel Fatih İlköğretim Okulu, Özel Fatih Genel Lisesi, Özel Fatih Anadolu Lisesi, Özel Fatih Fen Lisesi, Özel Fatih Bilgisayar Endüstri Meslek Lisesi ve Özel Fatih Spor Okulu bulunmaktadır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com