Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Genel Konular

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
almak, günahmıdır, kadınların, selamını

Kadınların Selamını Almak Günahmıdır

Eski 06-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Günah değildirSelam; emniyet, huzur, selamet, sağlık, barış, rahatlık, kurtuluş gibi manalara gelir Selam vermek, yani Selamün aleyküm demek, (Ben müslümanım, benden sana zarar gelmez, selamet üzere ol, Müslüman olarak öl) manalarına da gelen en güzel bir duadır

Bir kadın bir erkeğe, Allah razı olsun diyebiliyorsa veya tersi, bir erkek bir kadına Allah razı olsun diyebiliyorsa, niye selam vermesin?

Yabancı birine selam verince veya Allah razı olsun diye dua edince, karşıdaki bu beni seviyor ki, bana böyle dua ediyor düşüncesi gelebilir Karşı cins olunca, fitne durumu da varsa, böyle dua edilmez Yabancı kadına selam vermek ve dua etmek gibi, ihtiyaçsız konuşmak da caiz olmaz Eğer ihtiyaç halinde konuşuluyorsa, selam vermek veya Allah razı olsun demek de caiz olur (Yabancı ile her şeyi konuş, selama veya duaya gelince, bunlar caiz değil) denmez

İyi günler, merhaba, hayırlı sabahlar demek de selam vermek gibidir Bunları da, yabancıya söylemek caiz olmaz İhtiyaç olduğu zaman bunları söylemek caiz olunca, selam vermek de caiz olur

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com