Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bebeklerdeki, beslenme, durum, hormonal, kalıtım, temelinde, öncelikle, şişmanlığın

Bebeklerdeki şişmanlığın temelinde, öncelikle beslenme, kalıtım, hormonal durum

Eski 06-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bebeklerdeki şişmanlığın temelinde, öncelikle beslenme, kalıtım, hormonal durum

Bebeklerdeki şişmanlığın temelinde, öncelikle beslenme, kalıtım, hormonal durum, yaşam tarzı (hareketsizlik) ve psikolojik etmenler yer almaktadır

Büyüme hormonundaki yetersizlik, endojenik obeziteye neden olmaktadır

Hipotroidizm, obez çocuklarda genellikle görıilen bir rahatsızlıktır

Hipotroidizm, beraberinde konstipasyon, üşüme, deri kuruluğu ve kızlarda adet düzensizliği gibi problemleri de beraberinde getirmektedir

Hiperkortizolizm ise bir diğer obezite nedenidır

Çocuklarda büyüme geriliğinin kilo alımı etkisi bulunmaktadır

Çocuklarda obezite ile birlikte trigliserit seviyesi yükselir, HDL düşer, kan basıncı yükselir, akne ve deri problemleri gözlenir, fazla kilo taşıdıkları için ortopedik problemler yaşanır

Hareketsiz yaşam süren, boş zamanlarını bilgisayar veya televizyon başında geçiren, spor ve egzersize yer vermeyen çocuklarda da şişmanlık yüksek oranda görülmektedir

Bunun yanında, televizyon karşısında atıştırılan yüksek kalorili yiyecekler de bu oranı yükseltmektedir

Çocuklar yapısal olarak yetişkinlere göre daha duygusal yapıda olduklarından, aile ve çevrelerindeki olumsuz her türlü etmen onları etkilemektedir

Içe dönükilik, iletişim eksikliği, arkadaşlarıyla olan ilişkilerinde veya derslerinde başarısızlık, asi davranışlar, şişman çocuklarda gözlenen genel davranışlardandır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com