Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Serbest Forum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
atilla, karıştırdı, olgaç, yunanistanı

Atilla Olgaç Yunanistan'ı karıştırdı

Eski 06-22-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Atilla Olgaç Yunanistan'ı karıştırdı

Kıbrıs Harekâtı'nda esir bir Yunan askerini öldürdüğünü söyleyen Atilla Olgaç, Yunan basınının manşetinde Olgaç, anlattıklarım senaryoydu dedi

Kurtlar Vadisi'nin Kılıç'ı Attila Olgaç, bir TV programında söylediği sözlerle hem Türkiye'de hem de Yunanistan'da manşetlere çıktı Programda, Kıbrıs Barış Harekatı'nda 10 Rum askerini öldürdüğünü söyleyen Olgaç, elleri bağlı bir esiri de öldürdüğünü söylemişti Olgaç, "Terhisime 1 gün kalmıştı Tam o sırada Kıbrıs Barış Harekâtı oldu Beni Mersin'den Kıbrıs'a gönderdiler Savaşın en acımasızca ve en kanlı bölümünün sürdüğü temizleme harekâtında görev verdiler Komutana 'Yapamam, adam öldüremem, ben sanatçıyım' dedim 'Burada sanat bitti Burası gerçek hayat, savaş Emir verdim mi öldüreceksin' dedi İlk öldürdüğüm çocuk 19 yaşında, esir düşmüş bir askerdi Silahı yüzüne doğrulttuğumda yüzüme tükürdü Alnından vurdum, öldü" demişti

Rum basını, Olgaç'ın itiraflarını manşetten verdi "Atilla'dan 10 infaza dair itiraflar" manşetiyle çıkan Politis gazetesi, Türk sanatçının 10 Rum'u öldürdüğünü şok ifadelerle anlattığını yazdı Alitya gazetesi ise "10 Rum'u öldürdüm" başlıklı sürmanşet haberinde, "Şok: Türk sanatçı, 1974'te Rum esirleri nasıl öldürdüğünü itiraf etti" ifadelerine yer verdi Gazete, Olgaç'ın programda anlattıklarını sayfalarına taşıdı Olgaç'ın itiraflarını ilk sayfadan duyuran Filelevteros gazetesi ise, Rum kayıp ailelerinin talep ve iddialarına yer verdi

Öte yandan Olgaç, dün yaptığı yazılı açıklamada "Söylediklerim senaryoydu" dedi Olgaç "Programda söylemiş olduğum 'Bir esir ve 10 kişiyi öldürdüm' cümlesi tamamen savaşın kötü ortamını, acımasızlığını, vahşetini insanları şoke ederek anlatmak adına tarafımdan yazılmış bir senaryodur Bütün bunların bir senaryo olduğunu açıklamak isterken reklam dönüşü program bitmiştir Gerçekle bir ilgisi yoktur" ifadelerini kullandı
HABERTÜRK - Türkiye'nin En Büyük İnternet Gazetesi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com