Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ile, ilgili, oruçla, sözler

Oruçla İle İlgili Sözler

Eski 06-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Oruçla İle İlgili Sözler

Her bir iyilik için on mislinden yedi yüz misline kadar karşılık olabilir, fakat oruç başkadır Çünkü oruç benim içindir ve onun ecrini ben vereceğim

Kim iman ederek ve sevabını Allah'tan umarak ramazan orucunu tutarsa önceki günahları affedilir

Canımı elinde tutan Allah'a yemin ederim ki; oruçlunun ağız kokusu, Allah katında misk kokusundan daha hoştur: Allah der ki: Ağzı kokan şu kul şehvetini, yemesini, içmesini benim için terkediyor Madem ki sırf benim için oruç tutmuş, o orucun ecrini ben veririm

Oruçlu için birisi iftar ettiği vakit, öteki Rabbi ile karşılaştığı vakit olmak üzere iki sevinç vardır

Oruç bir kalkandır

Oruç sabrın yarısıdır

Oruçlu iken vefat etmiş kimseye Allah kıyamete kadar oruç tutmuş

sevabı yazar

Oruç tutun, sıhhat bulasınız

Oruçlunun uykusu ibadettir

Cennet'in bir kapısı var, adına "Reyyan" derler, oradan ancak oruçlular girebilir

Yemekten ve içmekten kesilmek oruç değildir Oruç, çirkin söz söylemekten, kötü temastan, nefsin boyunduruğundan kurtulmak ve fena hareketlerden sakınmaktır

Yalanla, gıybetle zedelenmeyen oruç, fenalıklara siperdirOruçlu olan bir kimse, bir müminin aleyhinde dedikodu ve ona eziyet etmedikçe, iftar edinceye kadar ibadettedir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com