Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ali, mehmet, yılmaz

Mehmet Ali Yılmaz ( 21.10.1947)

Eski 07-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Mehmet Ali Yılmaz ( 21.10.1947)

21 Ekim 1948 tarihinde, Trabzon’un Of ilçesi Gülderen Köyü’nde doğdu Fatma - Mehmet çiftinin oğlu İlkokul öğrenimini, köyünde yaptı Orta eğitimini, İstanbul’da sürdürdü Kadıköy Kemal Atatürk Ortaokulu’nu ve Haydarpaşa Lisesi’ni bitirdi Daha sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nin İnşaat Bölümü’nden mezun oldu İnşaat mühendisi olarak iş hayatına atıldı Askerlik görevini; 1 Temmuz - 1 Kasım 1975 arası İzmir Narlıdere İstihkam Er Eğitim Alayında kısa dönem olarak yaptı

1973’de ‘TEK-ART’ adlı şirketi kurarak inşaat sektörüne girdi 1978 ve 1988 yılları arasında on kez şahsen Türkiye Vergi Rekortmenide oldu

1979–1988 yılları arasında Türkiye İthalat İhracat Bankası (Titibank – İmpexbank) sahibi olarak bankacılık alanına girdi 1983-89 yılları arasında sahibi olduğu Güneş gazetesi ile basın sektörüne, 1996 yılında Antalya Kemer’de Zigana Tatil Köyü’nü faaliyete geçirerek de turizm sektörüne girdi 1991-95 yılları arasında Türkiye Cumhuriyeti 19 Dönem Trabzon milletvekili oldu 49 ve 50 Dönem hükümetlerinde Devlet Bakanı olarak görev aldı 1982-2001 yılları arasında, çeşitli dönemlerde Trabzonspor Kulübü Başkanlığı yaptı Halen Trabzonspor Kulübü Onursal Başkanıdır Basın Konseyi, Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Spor Yazarları Derneği, Mühendisler Odası, Müteahhitler Sendikası üyesi Evli ve 5 çocuk babası

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com