Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
büker, seçil

Seçil Büker

Eski 07-12-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Seçil Büker

1947 yılında; Eskişehir'de doğdu 1968 yılında A Ü DTCF İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü bitirdi Bir süre Belirli Amaçlı Yabancı Dil Öğretimi ile ilgilendi Doktora çalışmaları sırasında tanıştığı sinemaya yöneldi Sinema konusunda yayınlanmış pek çok makale ve kitabı bulunan Büker; Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Yüksek Okulu Sinema Televizyon Bölümü'nde öğretim üyesi olarak görev yapmıştır Halen Gazi Üniversitesi İletişim fakültesi 'nde Profesördür ve burada ders vermeye devam etmektedir Ayrıca ODTÜ Güzel Sanatlar Bölümü'nde sinema tarihi dersleri vermektedir

Eserleri;

Sinema Dili Üzerine Yazılar

Sinema Kuramları -Oğuz Onaran'la birlikte

Zeynep'in Sinema Kitabı

Film ve Gerçek

Yeşilçam'daBir Sultan

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com