Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kültür-Sanat

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bilim, ecevit, kuruldu, kültür, sanat, vakfı

Ecevit Bilim Kültür ve Sanat Vakfı Kuruldu

Eski 07-21-2011   #1
Şengül Şirin
Icon3

Ecevit Bilim Kültür ve Sanat Vakfı Kuruldu

Ecevit Bilim Kültür ve Sanat Vakfı kuruldu

Merhum Başbakan Bülent Ecevit'in adını yaşatmak için çeşitli çalışmalarda bulunan Rahşan Ecevit, "Rahşan Ecevit-Bülent Ecevit Bilim Kültür ve Sanat Vakfı"nı kurdu

Vakfın kurulma kararı Resmi Gazete'de yayımlandı Merhum Başbakan Bülent Ecevit'in adını yaşatmak için çeşitli çalışmalarda bulunan Rahşan Ecevit, "Rahşan Ecevit-Bülent Ecevit Bilim Kültür ve Sanat Vakfı"nı kurdu

Vakfın amacı ise Bülent Ecevit ile Rahşan Ecevit'in eserlerini, düşüncelerini ve projelerini gerçekleştirmek olarak açıklandı Rahşan Ecevit, Emrehan Halıcı, Hacer Asude Aral, Metin Semen ve Mehmet Beyazıt Boran yönetimindeki vakfın merkezi Ankara'da olacak Ankara 1 Asliye Hukuk Mahkemesi'nin tescil kararıyla resmiyet kazanan vakıfın amacı, "Bülent Ecevit'in ve Rahşan Ecevit'in eserlerini, düşüncelerini ve projelerini gerçekleştirmek, ulusal ve uluslararası ölçekte yaymak ve kuşaklar boyunca yaşatmak" olacak Vakfın merkezi olarak Çankaya'nın Güzeltepe Mahallesi adres olarak gösterildi Malvarlığı 50 bin Lira olan vakıf, Mütevelli Heyeti, Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu'ndan oluşacak

ANKA

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com