Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Üniversiteler & Kampüsler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
oxford, üniversitesi

Oxford Üniversitesi

Eski 12-10-2010   #1
Şengül Şirin

Oxford Üniversitesi

Oxford Üniversitesi (İngilizce: University of Oxford), İngiltere’nin Oxford kentinde bulunan bir üniversitedir 12 yüzyılda kurulan okul, Anglo-sakson dünyanın en eski üniversitesidir Günümüzde de dünyanın en saygın eğitim kurumlarındandır
Üniversite yaklaşık 130 ülkeden 18000′den fazla öğrenciye eğitim vermektedir

Oxford Üniversitesi, kendi kendini yöneten 39 kolejin bir çeşit federal sistem içerisinde bir araya gelmesiyle oluşmuştur Bunlara ek olarak, Hristiyan derneklerce kurulmuş yedi adet özel kolej de üniversiteye dahildir

Otuz kolej ve tüm özel kolejler hem lisans hem de lisansüstü seviyesinde öğrenci kabul etmektedir Yedi kolej ise sadece lisans üstü öğrenci kabul ederken, bir kolej yalnızca akademisyenlere yöneliktir Geriye kalan bir kolej ise yarı zamanlı eğitim alanında uzmanlaşmıştır

Akademik Yıl

Bir akademik yıl 3 döneme bölünmüştür Michaelmas dönemi Ekim’den Aralık’a, Hilary dönemi Ocak’tan Mart’a, Trinity dönemi Nisan’dan Temmuz’a kadardır

Tanınmışlık

Oxford Üniversitesi, Times İyi Üniversiteler Kılavuzu’nda 2003, 2004, 2005, 2006, 2007 yıllarında İngiltere’deki en iyi üniversite seçildi
Dünya’da ise 2003 yılında THES – QS World University Rankings listesinde Harvard ve Cambridge’den sonra Dünya’nın en iyi 3 üniversitesi seçildi
Kütüphaneler
* Bodleian Kütüphanesi
* Hooke Kütüphanesi
* Sackler Kütüphanesi
* Radcliffe Bilim Kütüphanesi

Müzeler

* Ashmolean Müzesi (sanat ve tarih müzesi)
* Pitt Rivers Müzesi (antropoloji ve kazıbilim (arkeoloji) müzesi)
* Oxford Üniversitesi Doğa Tarihi Müzesi
* Bilim Tarihi Müzesi

Cevap : Oxford Üniversitesi

Eski 03-20-2011   #2
family

Cevap : Oxford Üniversitesi

Oxford bana hayal gibi gelirdi Geçen sene ablam Oxford'a girmeyi başardı Zaten çok çalışkandır, kafası da çalışır ancak ben Oxford'a girmek için çok daha fazlası gerekiyor sanıyordum Geçen sene UK Eğitim ve Kayıt Turu'na gittik ailecek Ablam burs da aldı
Ben de birkaç sene sonra deneyeceğim Ablam gerçi çıtayı fazla yükseltti Ben o kadar yapamayabilirim ama Ingiltere'de çok fazla okul var ve fiyatları bizim özel üniversiteler kadar fahiş değil Bu sene 30 Martta Ankara Sheraton'da olacak Ama İstanbul'da daha uzun sanırım 1-3 Nisan'da Lütfü Kırdar'da

Büyük hedefileriniz varsa deneyin derim

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com