Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kitap Dünyası

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
benton, günlük, salak, serisijim, sevgili

Sevgili Salak Günlük Serisi-Jim Benton

Eski 10-19-2010   #1
Şengül Şirin

Sevgili Salak Günlük Serisi-Jim Benton

Bir kızın günlüğü anlatılıyor
Jim Benton'in Uskumru Ortaokulundan Hikâyeleri

~
Sevgili salak günlük
Bugün okul fena değildi Aslında fena değilden daha iyiydi
Angeline o güzelim uzun saçlarını sırt çantasından sallandırdığı milyonlarca şeyden birine taktı Okul hemşiresi de
-ki artık en büyük kahramanlarımdan biri- eline bir makas alıp Angeline’in başının sol yanından
50-60 santim kadar o ipeksi sarı saçları kırpıverdi Artık Angeline ancak sağ yanında duruyorsanız “Dünyanın En Güzel Kızı” gibi görünüyor
(Oysa ben onun boynu ayaklarımın altındayken daha iyi görüneceğini düşünüyorum

SEVGİLİ SALAK GÜNLÜK 2 - PANTOLONUM BÜYÜLENDİ
~
Saç av köpekleri blucinler asla sona ermez

Sevgili Salak Günlük
Angeline eski numaralarına geri döndü
Evet uzun süredir aramız pek iyiydi
(Hemen hemen dört gün ama iki tanesi hafta sonuna denk geldi o sırada Angeline’i görmedim
ama bugün fen sınıfında ben Hudson Rivers’la konuşurken (sınıfımdaki sekizinci en şirin çocuk) Angeline yine su katılmadık güzellik numarasını çekti ve onun aklını çeldi

Jamie Kelly’nin günlüğüne gizlice bir göz atın
Yazdıklarının gerçek olduğunu iddia ediyor
Ya da en azından gerektiği kadarının gerçek olduğunu iddia ediyor

SEVGİLİ SALAK GÜNLÜK 3 - KURBAĞA MIYIM PRENSES Mİ?
~

Sevgili Salak Günlük

Sözüm ona en iyi arkadaşım Isabella -vücudun ruh denen şeyi sakladığı yer onda olmayabilir(Belki de Ruh Hücresi deniyordur
Ben doktor değilim bilemem bugün fotoğraf projesini açıkladı
Projesinde insanlarla hayvanlarının birbirlerine ne kadar çok benzediğini gösterecekmiş
Bunun için de sınıftaki herkesin hayvanıyla fotoğrafını yan yana asarak kafeteryada sergileyecekmiş
Ben ve Kokulu yan yana

Sevgili Salak Günlük 4 / Hiçbir Şey Yapma Asla!
Jim Benton

~
Sevgili Salak Günlük
Hudson Rivers'ı hatırlıyor musun (sınıfımdaki sekizinci en şirin oğlan)? Üzülerek bildireyim ki onun bir görme sorunu var Bugün benimle konuşurken Yeni Saç Aksesuarımın
Fevkaladeliği'ni fark edemediği gibi Angeline'in yanından geçtiğini ve savrulan saçlarından fışkıran güzelliği de fark edemedi
Keşke o anın tadını daha fazla çıkarsaydım ne var ki Hudson'ın bu trajik durumuna üzüldüm çünkü Angeline'i herkes fark eder

SEVGİLİ SALAK GÜNLÜK 5 - BÜYÜKLER İNSAN OLABİLİR Mİ?
~

Sevgili Salak Günlük

Sosyal bilgiler öğretmenim Bay VanDoy hiç gülümsemiyor
Biliyorum buna inanmak çok zor çünkü herkes bir şeylere gülümser değil mi?

Örneğin Isabella erkek kardeşlerinin başı belaya girince gülümser
Angeline diyelim bir çağlayandan ya da tek boynuzlu attan ne kadar daha güzel olduğunu düşününce gülümser
Ben ise tek boynuzlu bir atın bir tekmede Anegelin’i çağlayandan aşağı savurduğunu düşününce gülümserim
Ama Bay VanDoy hiç mi hiç gülümsemiyor! Acaba diyorum büyük olunca tıpkı dişlerini saçlarını ya da moda duygunu kaybettiğin gibi mizah duygunu da mı kaybediyorsun?

Sevgili Salak Günlük 6 Bir Sorun Var Ben Nereliyim?
Sevgili Salak Günlük

Bugünlerde yeni bir aksan edinmeye çalışıyorum
Isabella dün gece bizdeydi birlikte bir film izledik Filmde şu ünlü İngiliz kız vardı ve söylediği her şey kulağa çok hoş ya da zekice geliyordu
Şöyle diyordu:
'Ah lütfen kusuruma bakmayın ama küçük köpeciğim az önce paha biçilmez antika masa örtünüze koca bir buharlı parçacık bıraktı Çok çok özür dilerim' Hoş bir aksanınız olunca siz de kırıla döküle
'Ah evet aslında bu benim kabahatim Köpeciğinizin küçük bir pıtıcık bırakabileceği o yere paha biçilmez antika bir masa örtüsü seren kendini bilmez benim' diyeceksiniz
Ne dersin Salak Günlük sence aksan edinmeli miyim?

Sevgili Salak Günlük 7
Salaklığını Asla Küçük Görme

Sevgili Salak Günlük
Vay be Bugün tam resim dersinin ortasında Müdür Yardımcısı Devon enişte ile Carol teyze kapıya geldi ve sohbet etmek için Bayan Anderson'dan
koridora çıkmasını rica ettiler
Carol teyze öyle hain ve kızgın görünüyordu ki
bir an onu neredeyse annem sanacaktım Müstakbel eniştem ise üzgün ve kafası karışmış görünüyordu
Üçü; iki dakika kadar başkalarının elinde ne varsa bırakıp daha dikkatle dinlemesi için bir işaret olan o kızgın-fısıltılı-özel konuşmaya başlamıştı

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com