Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kültür-Sanat > Köşe Yazıları

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
olsaydınız

Siz Olsaydınız

Eski 01-16-2010   #1
GöKKuŞaĞı

Siz Olsaydınız

İkiz çocuklarınız olsa ve geceleyin evinize bir hırsız girse Bebeklerden birini çalmak istese
Karşınızda at suratlı bir hırsızı görseniz
Bir anne olarak ne yapardınız?

a) "Hoş geldiniz hırsız bey! Buyurun birisi sizin olsun, bizde nasılsa iki tane var" deyip, hırsıza kahve yapardım
b) Hırsızla hiç muhatap olmadan, "Aman canım birini kurtardığıma şükredeyim" diyerek, hırsızın gitmesini beklerdim
c) Annelik duygumla çığlığı basar ve canım pahasına yavrumu kurtarırdım

Gelelim meselenin baba kısmına
İkiz çocuklarınız olsa ve geceleyin eve bir hırsız girse Siz uykuda olsanız, karınız gecenin bir yarısı çığlık atsa
Uyansanız Bir bebeğiniz karınızın elinde, diğer bebek hırsızın elinde olsa
Ve karınız elindeki tornavidayı size uzatsa
Bir baba olarak ne yapardınız?

a) "Zaten ikisine zor bakıyorduk, birini al da git kardeşim" diyerek, tornavidayi mutfağa koyardım
b) "Sen beni bir bebek için katil etmek mi istiyorsun?" diyerek, karıma tokat atardım, tornavidayı camdan atardım
c) Bebeğimi kurtarmak için, can havliyle gücümü de kullanırdım, elimdeki tornavidayı da
Odanın içinde yaralı olarak yatan hırsızın değil, korkularına yenik düşen bebeğimin başına koşardım Ve polisi arardım

Yukarıda yazdığım meselenin, hiçbir davayla ilgisi yoktur
Yoksa, süren davalar üzerine yorum yapmak, ne haddimiz, ne hakkımız
Bunun adına "adaleti etkilemek" deniyor Bedeli de, mahkemelere sürüklenmekle, tarafımızdan ödeniyor
Benimki sadece merak
Hırsızların cirit attığı bir memlekette

Hakkı Yalçın

GaLiBa Bu GeCe YaĞMuRDa GöKKuŞaĞı MiSali
GüLeRKeN aĞLaMaNıN ZaMaNı
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com