Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Serbest Forum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
fazlasını, isteyin

Daha Fazlasını İsteyin!

Eski 12-16-2009   #1
GöKKuŞaĞı

Daha Fazlasını İsteyin!

- Yetmez İki kanat yetmez uçmak için

- Yetmez mi, uçabiliyorum

- Bütün kuşların iki kanadı var Senin daha çok kanadın olmalı
Kuş yalnızdı semada Azizdi Avcı ağıyla balık avlasın, yükseklerdeydi o İki kanadını iki gök atı yapmış süzülüyordu Kedi tırnaklarını fareye saplasın, kuş ne kadar uzak! Heeey, diye bağırdı avcıya Pike yaptı yere doğru Avcı boşuna savurdu ağını semaya Sonra çıkardı aklından kuşu Kuş bu kez kediyi gördü uzaktan Fareyle top gibi oynarken gördü onu ve süzüldü aşağıya Kanadıyla dokunup sırtına yükseldi yeniden Kedi umutsuz gözlerle kuşa baktı, gök ne kadar derin! "İki kanat yetmez uçmak için!" Üç, dört, beş, altı Kuş nerede bir kanat gördüyse pazarlık yaptı Tezgâhlardan kanat beğendi renk renk Çok kanadı oldu Ucuza kapattı Hangisiyle uçacağını bilemiyor! Hepsiyle uçsa! Evet, hepsiyle uçuyor, gök pahalı Fakat her kanat açlığını artırdı, yer ucuz Bir et parçası çengelde kokmuş Sallanıyor rüzgârda Çağrılıyor kuş Avcı neşeyle havalandırıyor ağını Kedi mırıltıyla çıkarıyor tırnaklarını yuvalarından Kuş terk ediyor göğü

- Yetmez İki göz yetmez görmek için

- Yetmez mi görebiliyorum!

- Herkesin iki gözü var Senin daha çok olmalı

İnsan yalnızdı semada Azizdi İki gözü vardı, gece kapanıp fecirde açılan Kapıları vardı, kilidi Her fotoğrafın giremediği karanlık odalardı onlar Seçerek alınırdı her resim, takılırdı albüme Hafıza yırtıcı bir kuş değildi, her surete saldıran Hafıza hıfzederdi korunmaya layık olanı Gölge her yere düşmez, el her yere uzanmazdı Vitrinlerin dişleri yoktu henüz Perdeleri vardı camekânların İki göz oda ne kadar büyüktü, ne kadar sıcak Fakat çoğaldı eşya Daraldı geçit Gözkapakları döküldü gözden İki göz nasıl alacak! "İki göz yetmez görmek için!" Üç, dört, beş, beş yüz Bir göze dönüştü insan, önünü görmeyen Olsun her şeyi görüyor Her yere yetişiyor ya! Çocuk değil, fakat her gördüğünü istiyor Olmayanın acısıyla kıvranıyor vitrinlerin önünde Olanı beğenmiyor, ne demode! Alıştıkları müktesep hakkı, hep olmalı Tatmadıkları açık büfede bekliyor Çarşılar yitik cennet Para kartları cehennem

- Açgözlülük ipliği ve laf iğnesiyle her alçağa daha ne kadar giysi dikeceksin!

- Kimsin sen!

- Tuhfetü'l- Ahrar'ın müellifi, Câmi Ya sen kimsin!

- Beni boşver Anlamı ne Tuhfetu'l- Ahrar'ın?

- "Hürlere Armağan"

- Ne tuhaf ad Kadim masal Bu zamanda köle mi var!

- Bu zamanda hür nerede! Kurtulan kim açgözlülükten! Açgözlünün hırsı bitmez "Tama" harfleri açgözlüdür çünkü Hem gözü tuzak yapan gece kanaat sırtını yere getirir

- Kanaat mı? O da ne!

- Seni yükseltecek kanat

- Alçakta mıyım?

- Tamah zilletinden azat edilmedikçe nefsin

- Nereye yükseleceğim?

- Makamına nasıl yükseldiğini anlatan dervişi dinle!

- Dinliyorum

- "Dünyanın sebeplerini topladım Kanaat ipi ile bağladım Sıdk mancınığına koyup ümitsizlik denizine attım ve böylece rahata kavuştum"

Derviş dünyadan kurtulmakla rahatı buldu Siz daha fazlasını isteyin! Bir ev yetmez barınmak için, her mevsimin bir barınağı olmalı Bir araba yetmez ulaşmak için, ne çok yer var sizi bekleyen Bir elbise mi! Gardıroplarda met cezir, yükselmeli kumaşlar, düğmeler, yakalar Bir saat yetmez size, zamanınız değerli Duvarlarınızda, masalarınızda, kollarınızda yürüsün akrepler Toplayın, çıkartın, çarpın, bölün günü Tereddüt etmeyin efendim dükkân sizin, bir ayakkabıyla ne kadar yürüyebilir ki insan! Yalnız mısınız hâlâ Bir köpek mi alacaksınız, olmaz, onlarca köpeğiniz olmalı Havladıklarında inlemeli yer gök Her gün bir renk kravat bağlayın boğazınıza, kırmızı, mavi, sarı Derin dondurucularınız olsun yaz kış taze fasulye yiyin Dilencileriniz de olmalı, on kuruşa kendinizi iyi hissettiren Derviş dünyanın ipini pazara çıkarmış Siz satın alın ondan On yıl sonra daha yüksek bir fiyata satarsınız, tablolarınızla birlikte Rahata kavuşmuşsunuzdur umarım Yoksa rahat değil mi hâlâ içiniz Bir şeylere daha mı ihtiyacınız var Bir cennet sizi kesmez, kaç cennetle huzura kavuşur ruhunuz? Bir cehennem yetmez size, birkaç cehenneme ne dersiniz! "

A Ali Ural

GaLiBa Bu GeCe YaĞMuRDa GöKKuŞaĞı MiSali
GüLeRKeN aĞLaMaNıN ZaMaNı
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com