Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Güncel Haber Merkezi > Bilim & Teknoloji

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
0312, bedava, tablet, öğrenciye

Her öğrenciye Bedava Tablet!! 03.12

Eski 12-05-2009   #1
peri

Her öğrenciye Bedava Tablet!! 03.12

Eğitim Bakanlığı, 5 yılda ülkedeki tüm öğrencilere, ücretsiz birer e-okuyucu dağıtmayı planlıyor!

İnternetin yaşamın her alanını etkilediği kesin ve eğitim de bu anlamda bir istisna değil Bilgiye ulaşmayı son derece hızlı ve etkili hale getiren internet, yavaş yavaş kullanıcıların okuma alışkanlıklarını da çeşitlendiriyor Bunun en güzel örneği ise e-kitaplar ve e-okuyucular

Tayvan Eğitim Bakanlığı bu gerçeği gördü ve ülkedeki tüm öğrencilerin, elektronik kitapları kolaylıkla okuyabilmeleri için birer e-okuyucu sahibi olmasını sağlayacak bir program başlattı Projeye göre 5 yıl içerisinde Tayvan'da e-okuyucusuz öğrenci kalmayacak

Bakanlık tüm öğrencilere, içerisinde 10 e-kitap yüklü olan, piyasa değeri 200 doların üzerinde 8 inçlik ve 1 GB flash belleğe sahip okuyucuları 2010 yılından itibaren dağıtmaya başlayacak Projeye ayrılan ödenek ise tam 1,55 milyar dolar yani yaklaşık 2,32 milyar TL

Seviyorum demek önce onsuz olmayı kabullenmektir
Varlığı armağansa yokluğu ceza deği
Varlığının değerini bilmektir
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com