Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
alınmış, başka, geçerli, midir, patent, türkiyede, ülkelerde

Türkiye'de Alınmış Bir Patent Başka ülkelerde De Geçerli Midir?

Eski 06-19-2009   #1
Şengül Şirin

Türkiye'de Alınmış Bir Patent Başka ülkelerde De Geçerli Midir?

Türkiye'de alınmış bir patent başka ülkelerde de geçerli midir?

Patentler alındığı ülkeler için hak sahipliği doğurur Türkiye'de alınmış bir patent sadece Türkiye içinde sahibine hak sağlamaktadır Başka ülkelerde de patent hakkı elde etmek istiyorsanız, her ülkeye ayrı ayrı başvuruda bulunabilir ya da uluslararası başvuru sistem olan PCT (Patent İşbirliği Anlaşması) veya bölgesel başvuru sistemi olan EPC (Avrupa Patent Sözleşmesi) aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz

Ancak bu başvuru sistemleri karmaşık ve maliyetli olduğu için profesyonel yardım almanızı ve WIPO'nun (Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı -WIPO - World Intellectual Property Organization) ve EPO(Avrupa Patent Ofisi -The European Patent Office Homepage) sitelerini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz

Cevap : Türkiye'de Alınmış Bir Patent Başka ülkelerde De Geçerli Midir?

Eski 06-24-2009   #2
ysnkrks

Cevap : Türkiye'de Alınmış Bir Patent Başka ülkelerde De Geçerli Midir?

Paylaşım İçin Teşekkürler
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com