Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Fizik / Kimya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hepatoskopi

Hepatoskopi

Eski 05-02-2009   #1
siLveRghoSt

Hepatoskopi

Hepatoskopi, Babillilerin, kehanet için kullandıkları bir yöntem Genellikle kuzu ve keçi ciğeri olmak üzere hayvan karaciğerlerinin incelenmesine dayanır
Günümüzde bir çeşit fal gibi tanımlanan hepatoskopi, Mezopotamya'da bir tıbbi yöntem olarak kullanılıyordu Kanın, yani dolayısıyla hayatın toplandığı yer olarak görünen karaciğerin parçalarının incelenmesine ve kişinin sağlığına ilişkin işaretlerin aranmasına dayanıyordu
Hayvan organlarının incelenmesi ve tıp alanında kullanılması Romalılar dönemine kadar devam etmiştir Kilden yapılmış, üzerinde yazılar bulunan modeller günümüze kadar ulaşmıştır Bu yöntemin hayvan anatomisine ilişkin temelleri de attığı düşünülmektedir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com