Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Serbest Forum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
değer, gerçek

Gerçek Değer

Eski 04-03-2009   #1
Gözyaşı

Gerçek Değer

Zamanın birinde bir ressamın işyerinin vitrininde güzel bir tablo sergilenmektedirBu tabloyu bir çocuk oradan geçerken görür,dikkatini çeker,gelecek yıl abisinin doğum gününe almayı ister ve fiyat sorarÇok pahalı olan bu tabloyu almaya gücü yetmediği için üzülürAbisinin doğum günü gelmiş çatmıştırBugüne kadar biriktirdiği paraların hepsini cebine koyarak ressamın yanına giderTablo hala vitrinde duruyor,içeriye girer ressamı bulur ve ''Ağabeyimin doğum günü için bu resmi satın almayı çok istiyorum,tüm param da işte bu kadar'' derRessam bir müddet düşünür ve sonunda tabloyu paketler,çocuğun elindeki tüm paraları alarak paketi verir Çocuk çok teşekkür ederek dükkandan ayrılırDükkanda ressamın arkadaşı oturmaktadırBu esnada olup bitenlere şaşırır ve ''Yahu sen ne yaptın öyle,senin o çocuğa verdiğin tablo yüz binler ederdi,bir avuç paraya verdin geçtin''
Ressamın cevabı gerçekden manidardır:'' Evet doğru söylüyorsun,ben bu resme yüz binler verecek epey bir müşteri bulabilirdimAncak,tüm servetini buna verebilecek kaç kişi bulabilirdim ki?''

Cevap : Gerçek Değer

Eski 04-03-2009   #2
Şengül Şirin

Cevap : Gerçek Değer

süper
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com