Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kültür-Sanat

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
filmlerinin, kostümleri, türkan, şoray

Türkan Şoray Filmlerinin Kostümleri

Eski 04-02-2009   #1
yesimciwciw
Icon3

Türkan Şoray Filmlerinin Kostümleri

TÜRKAN ŞORAY FİLMLERİNİN KOSTÜMLERİ

Türkan Şoray'ın filmlerinde kullandığı kostümlerden oluşan "Beyaz Perdede Kostümler" sergisi Gaziantep'te açıldı

Türkan Şoray'ı bugünlere taşıyan filmlerde giydiği, farklı dönemlere ve olaylara tanıklık etmiş giysilerinden oluşan ve M1 Alışveriş Merkezi'nde düzenlenen serginin açılışına Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof Dr Yavuz Coşkun, FİBA Holding Yönetim Kurulu üyesi Murat Kazaz ve çok sayıda davetli katıldı

Kazaz, serginin açılışında, daha önce Ankara ve İstanbul'da düzenlenen serginin, sanatçının Gaziantep Üniversitesi öğrencilerine yapılacak eğitim desteği kapsamında Anadolu'da ilk kez Gaziantep'e taşındığını, bugün aynı zamanda sinemaya adını veren Nakıp Ali'nin de ölüm yıl dönümü olduğunu söyledi

Kazaz, Türkan Şoray'ı Gazianteplilerle buluşturdukları için mutlu olduklarını belirtti

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof Dr Coşkun da "Türkan Şoray, Türk sinemasına adanmış bir ömürdür Ömrünü sanatına atfederek unutulmazlar arasına giren sanatçımıza minnetlerimizi iletiyoruz Kendisi iyi kalpliliğini bir kez daha göstererek buradan elde edilecek geliri öğrenciler adına kullanmak üzere vakfa bağışlamıştır" dedi

Türkan Şoray da kostümlerin kendisi için çok büyük bir değeri olduğunu belirterek, "Onlar benim yaşamımın birer parçasıdır Sinemanın ve sinemaya olan sevginin mucizesi bu İnsanların sevgisi neticesinde bunları yaşıyoruz Çok mutluyum" şeklinde konuştu

Gaziantep'te büyük ilgi ile karşılandığını, filmlerini bir kez daha izlerken duygulandığını anlatan Şoray, "Burada bulunduğumuz mekana adını veren ömrünü sinemaya adamış Nakıp Ali'nin de ölümünün de yıl dönümü Böyle bir mekanda bulunmaktan ve öğrencilerin eğitimi adına küçük birşey yapabildiysem ne mutlu bana" dedi

Konuşmaların ardından projeyi gerçekleştiren Fiba Grup, Gaziantep Üniversitesi'nde eğitim gören gençlere vereceği eğitim desteği için sergisiyle birlikte Gaziantep'e konuk olan Türkan Şoray'a teşekkür plaketi sundu

Şoray plaketi, Murat Kazaz ve Vali Süleyman Kamçı'dan aldı

Gönül Paksoy'un küratörlüğünü yaptığı sergide, Türkan Şoray'ın bizzat hazırladığı kıyafetler ile filmlerinde giydiği kostümleri yer alıyor Şoray'ın 1960'ta "Köyde Bir Kızı Sevdim" adlı filmden başlayarak yaklaşık 200 filmde kullandığı kostümler 20 Nisan'a kadar görülebilecek Sergi kapsamında Gaziantep, iki farklı etkinliğe daha ev sahipliği yapacak

Etkinliğin yarınki bölümünde "Kitap İmza Günü', 'Söyleşi' ve 'Türkan Şoray Filmleri Gösterimi' düzenlenecek

Şoray, yarın 1100'de kitaplarını imzalayacak

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com