Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Serbest Forum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
almak, cenneti, hikaye, satın

Hikaye::::: Cenneti Satın Almak

Eski 03-02-2009   #1
Şengül Şirin

Hikaye::::: Cenneti Satın Almak

Günün son dersinin sonuna gelinmiştiÖğrenciler çıkmak için sabırsızlanıyorduDefter ve kitaplarını çantalrına koydularZil çalar çalmaz,dışarı çıkmak için hazırdılar
Yalnız,Ali gecikmek için elinden geleni yapıyorduAğır ağır eşyasını topladıBir yandan göz ucuyla öğretmenine bakıyor,bir yandan da arkadaşlarının gitmesini bekliyordu
Öğretmeni,onun bu halini fark etti:
-Hayrola Ali,eve gitmeyecek misin?
-Sizinle konuışmak istiyordum öğretmenim
-Peki Ali,ne söyleyeceksin bakalım?
-Ahmet arkadaşımın durumları pek iyi değil galibaAnnesi,beslenme çantasına iyi şeyler koymuyorOna yardım etmek istiyorumBenim yardım ettiğimi bilse üzülürGünde bir simit parçası biriktirip her hafta size versem,siz de ona verseniz?
Öğretmen şaşırdıAli hakkındaki bilgileri yokladıBu çalışkan ve sevimli öğrencisi,ne kadar da iyi niyetli ve düşünceliydi
-Sizin maddi durumunuz pek iyi değil Ali?
-Evet öğretmenimBabam çoğu zaman iş bulamıyor
Ama bende çalışıyorum
-Nerede çalışıyorsun?
-Simit satıyorum
Öğretmen iyiliğin bu kadarına ne demeliydi şimdi?Onu,bundan vazgeçirmek için bir çare bulmalıydı
-Büyüyünce ne olmak istiyorsun Ali?
-İnsanlara daha çok yardım etmek için,çok zengin bir iş adamı?
-İstersen acele etme;çok zengin olduğun zaman insanlara yardım edersin
-Olmaz öğretmenim
-Neden olmaz?
-Üç sebepten dolayı olmaz
Birincisi:Bu para zaten benim değilİyilik ettiğim için Allah,beni insana sevimli gösteriyorOnlar da daha çok simit alıyorlar
İkincisi:'Ağaç yaş iken eğilir'deniliyorŞimdiden iyilik yapmazsam büyüdüğümde hiç yapamam
Üçüncüsü:Şimdi,ancak hergün bir simit parçası kadar yardım edebiliyorumAllah,Cennet'i gücü kadar iyilik edene veriyorEğer zengin olmadan ölürsem birkaç simit parasıyla Cennet'e gidebilirimBundan daha karlı bir yatırım olur mu?

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com