Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Kıssadan Hisse

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çok, önemlisiniz

Siz Çok Önemlisiniz

Eski 12-16-2008   #1
KRDNZ

Siz Çok Önemlisiniz

New York’ta yaşayan bir öğretmen,lise son sınıftaki öğrencilerini,diğer insanlardan farklı olan özelliklerini vurgulayarak onurlandırmaya karar verdiHer öğrencisini teker teker tahtaya kaldırdıİlk önce öğrencilere sınıf ve kendisi için ne kadar farklı olduklarını belirttiSonra her birine üzerinde altın harflerle “siz çok önemlisiniz!” yazılı birer mavi kudela verdi

Daha sonra kabul görmenin toplum üzerinde ne gibi etkileri olacağını anlayabilmek amacıyla sınıfına bir proje yaptırmaya karar verdiHer öğrencisine üçer tane daha kurdela verdi,onlardan bu töreni gerçek dünyaya yaymalarını ve sonuçları rapor etmelerini istedi

Çocuklardan biri gelecekteki kariyer çalışmaları için kendisine yardımcı olduğundan, yakınlardaki bir şirketin üst düzey görevlisini onurlandırdıkalan iki kurdelayı adama verip okul projesini anlattı,o da bunları takdir ettiği bir insana verecekti

O gün adam suratsız ve sinirli olarak bilinen patronunun yanına gitti ve patronunun yaratıcı bir deha olduğunu ve onu ne kadar çok takdir ettiğini belirttikurdelayı takmak için izin istedi,Adam ilk defa gülümsedi ve “neden olmasın” diyerek kurdelayı ceketine tam kalbinin üstüne takılmasına izin verdiAdam patronuna bana bir iyilik yapar mısınız? diye sorup diğer kurdelayı kendisine vermek istedi ve projeyi anlattıAdam tamam dedi……

O gece adam evine geldiğnde 14 yaşındaki oğlunu yanına oturttu “bugün bana inanılmaz bir şey oldu, ofisteyken üst düzey yöneticilerimden biri içeri girip bana hayran olduğunu belirtti ve göğsüme bir kurdela iliştirdi ve bana başka bir kurdela vererek onurlandıracak birini bulmamı istedi Arabayla eve gelirken, bu mavi kurdelayla kimi onurlandıracağımı dü şündüm ve oğlum aklıma sen geldin Ben bunu sana vermeliyim” dedi

Günlerim aşırı yorucu geçiyor Eve gelince seninle pek ilgilenemiyorum, bazen notlarını beğenmeyip sana bağırıyorum Oysa bu gece buraya oturup sana benim için ne kadar farklı olduğunu söylemek istedimAnnen gibi sende benim için hayatımdaki en önemli insanlarsınız sen mükemmel bir çocuksun seni seviyorum diyerek ”siz çok önemlisiniz” yazılı kurdelayı oğluna taktı

Şaşıran çocuk ağlamaya başladı Bütün vücudu titriyordu; başını kaldırdı, gözleri yaş içinde babasına baktı “yarın intihar etmeyi düşünüyordum” senin beni sevmediğini sanıyordum dedi ve artık her şey çok değişti bende seni seviyorum diyerek yaşlı gözlerle sarıldı babasına

"Siz Çok Önemlisiniz"

Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imânı boğar,
'Medeniyyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Ey ŞaiR! Bana Yağmurdan bahsetme, yağdır
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com