Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Güncel Haber Merkezi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
başbakanlığı, başyazar, bırak, vakite

'Bırak Başbakanlığı, Vakit'e Başyazar Ol'

Eski 09-25-2008   #1
cansel

'Bırak Başbakanlığı, Vakit'e Başyazar Ol'

'Bırak başbakanlığı, Vakit'e başyazar ol'

Erdoğan'ın üslubuna en sert tepki Ahmet Hakan'dan geldi

Başbakan Erdoğan'ın "Bayram Şeker mi Ramazan mı polemiği ve üslubu"na Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'dan çok sert bir tepki geldi Hakan'a göre "Erdoğan bu üslupla başbakanlık değil, Vakit'te yazarlık yapmalı"

Erdoğan Vakit’e başyazar olsun

BAŞBAKAN Erdoğan uçağına Vakit’in küfürbaz yazarını aldıkça

Ben şu türden analizler patlatıyordum:

"Tayyip Erdoğan, Vakit gibi cepheleştirici bir yayın organının sırtını okşayarak, oradan gelecek desteğe tenezzül ediyor"

Meğer ben ne büyük bir yanılgı içindeymişim!

Meğer Tayyip Erdoğan’ın içinde bir "klasik Vakit yazarı" uyuyormuş

Görmüyor musunuz?

Frenler boşalınca, içindeki "klasik Vakit yazarı" nasıl da uyanıverdi?

Artık o da cepheleştiriyor Artık o da nefret ettiriyor Artık o da Vakit üslubuyla racon kesiyor

Hatta Vakit’ten ilham alıyor: Medyaya boykot çağrısı fikrinin babası Vakit’tir

Şimdi de tutmuş, "Ramazan Bayramı’na Şeker Bayramı denmez" diyerek ahkam kesiyor

Sanki memleketin başbakanı değil de Vakit’in fıkıh köşesi yazarı konuşuyor

* * *

Ey Tayyip Erdoğan

Sen merkez sağ bir partinin liderisin

Bırak isteyen vatandaşın "Şeker Bayramı" desin, isteyen vatandaşın "Ramazan Bayramı"

Bırak isteyen vatandaşın, "selamünaleyküm" desin, isteyen vatandaşın "merhaba"yı tercih etsin

Bırak isteyen vatandaşın "baklava" yesin, isteyen vatandaşın "likör artı kahve" takılsın

Sana ne?

Toplumu bayram adları üzerinden cepheleştirme işini neden Vakit yazarlarına bırakmıyorsun ki?

Sen ne diye giriyorsun bu topa?

Yok, eğer nefsine hakim olamıyorsan

Bırak başbakanlığı, git Vakit’e başyazar ol

Gürbüz Çapan için bir tanıklık

TUNCAY’a kefil olmam

Bir haltlar karıştırmış olabilir Ya da hiçbir şey yapmamıştır da, kasten "bir haltlar karıştırdığı" izlenimini vermiştir Bilmiyorum, bilemiyorum

Eski polis şefi Adil Serdar Saçan’a da kefil olmam

Adı işkenceciye çıkmıştır Hüküm falan giymiştir

Ve ben öyle bilirim ki işkence yapmayı içine sindiren adam, her şeyi yapar

Ancak iş Gürbüz Çapan’a gelince, durum fena halde değişir

* * *

Gürbüz Çapan, kafa dengi bir adamdır

Bırakın "Ergenekon Çetesi"ne üye olmayı, herhangi bir "ekip işi"nin içinde yer almaz, alamaz

Çünkü böyle bir etkinliğin içinde yer almak adamın doğasına aykırıdır

İstese de çete faaliyetine ayak uyduramaz ki Çetenin elebaşıları, üç günde atarlar onu çeteden Öylesine aykırıdır, terstir Türküsü her saza uymaz Emir komutaya gelemez

Cins bir adamdır Gürbüz Çapan

Bir yandan Cumhuriyet gazetesine destek çıkar, bir yandan Kanal 7’cilerle dost olur

İdeolojisi belli bir kalıbın içine sokulamaz

Dostlukları da tuhaftır Gürültüsü de Üslubu da

Tam 20 yıldır tanırım kendisini

Ben "dinci" idim, o dostum idi Ben 28 Şubat’a karşı aslanlar gibi direnişte idim, o dostum idi Ben hafiften yan çizmeye başlamış idim, o yine dostum idi

Dostluklarını, ideolojik duruşlara göre şekillendirmeyen ve bütün karakter sınavlarını başarıyla geçen biri, "Ergenekon Çetesi"ne atfedilen alçaklıkları yapabilir mi?

Hadi diyelim ki bana "Sisi"yi, "Nurseli"yi "Ergenekoncu" diye yutturdunuz

20 yıllık dostumu da mı yutturacaksınız?

worapsow
adige

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com