Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Güncel Haber Merkezi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
100, başladı, başvuruları, bin, burs, destek, genç, İbb, Öğrenciye, Üniversiteli

İBB Genç Üniversiteli Burs Başvuruları Başladı: 100 Bin Öğrenciye Destek!

Eski 07-20-2024   #1
Şengül Şirin

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2024-2025 eğitim dönemi için **Genç Üniversiteli Eğitim Yardımı** programını duyurdu Bu kapsamda, 100 bin öğrenciye yıllık **7500 TL eğitim yardımı** sağlanacak Başvuruların nasıl yapılacağı, başvuru şartları ve süreçle ilgili tüm detayları bu yazıda bulabilirsiniz

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB'nin burs başvurusunu gerçekleştirmek isteyen öğrenciler, Genç Üniversiteli uygulaması veya **ibb istanbul** web sitesi üzerinden başvurularını tamamlayabilirler Başvuru sürecinde bilgilerinizin doğruluğunu kontrol etmeyi ve onaylamayı unutmamanız gerekmektedir

- Başvurular onaylandığında, adaylara kısa mesaj yoluyla bilgilendirme yapılacak
- Aynı aileden iki öğrenci, eğitim yardımı için başvuruda bulunma hakkına sahiptir

İBB Burs Başvuru Şartları Neler?

Eğitim yardımından yararlanmak için belirli kriterleri karşılamak gerekmektedir:

1 **Türk Vatandaşı Olma:** Adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması zorunludur
2 **İkamet Şartı:** Öğrencinin İstanbul'da ikamet ediyor olması veya ailesinin İstanbul'da yaşama durumları
3 **Eğitim Seviyesi:** Ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora programlarında öğrenci olma
4 **Devlet veya Vakıf Üniversitesi Kayıtlı Olma:** Devlet, vakıf veya özel bir üniversiteden tamamen finanse edilen bir programa kayıtlı olma
5 **Başarı Notu:** Ara ve son sınıf öğrencilerinin yıl sonu not ortalamalarının, 100 üzerinden en az 53 veya 4 üzerinden en az 2,00 olmalıdır
6 **Gelir Durumu:** Adayların aile gelir durumlarının burs almalarını engellemiyor olması gerekmektedir

Kimler İBB Burs Başvurusunda Bulunamaz?

Bazı kişiler burs başvurusu yapma hakkına sahip değildir Bunlar arasında:

- Üniversite öğrencisi olmayanlar
- Yurt dışında okuyan öğrenciler
- Ücretli değişim programında yer alanlar
- Ön lisans ve lisans mezunlarının 30 yaşından, yüksek lisans ve doktora mezunlarının 40 yaşından büyük olmaları
- Öğrenim sürecinde olumsuz davranış sergileyenler; sabıka kaydına sahip olanlar

Başvuru Formu ve Değerlendirme

İBB burs başvuru formunda, eğitim yardımı değerlendirme kriterleri üzerinden sıralama yapılacaktır Başvuru için gerekli belgelerin eksiksiz sunulması, değerlendirmenin önemli bir parçasıdır Eylül ve Ekim aylarında alınacak burs başvuruları, bu süreç içerisinde değerlendirilecektir

Başvuru Sonrası Süreç

Başvuruların sonuçları açıklandıktan sonra, daha fazla bilgi almak isteyen öğrenciler **https://gencuniversiteliibbistanbul/Sonucaspx** adresini ziyaret edebilir Eğitim yardımı, öğrencilerin eğitim masrafları için büyük bir destek sağlamanın yanı sıra, motivasyonlarını artıracaktır

Sonuç Olarak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin eğitim yardımı, ekonomik zorluklar yaşayan öğrenciler için önemli bir fırsat sunmaktadır Başvuru şartlarını dikkatlice inceleyen, belgeleri eksiksiz sunan öğrenciler, bu yardımdan yararlanarak eğitim hayatlarına destek bulacaklar Başvuru tarihlerini kaçırmamak ve süreci doğru bir şekilde takip etmek büyük önem taşımaktadır Tüm öğrencileri bu imkanı değerlendirmeye davet ediyoruz!

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com