Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Güncel Haber Merkezi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
açıklandı, dakika, duyurusu, Ösymden, sonuçları, yks

YKS Sonuçları Açıklandı! ÖSYM'den Son Dakika Duyurusu

Eski 07-16-2024   #1
Şengül Şirin

YKS Sonuçları Açıklandı! ÖSYM'den Son Dakika Duyurusu

YKS sonuçları açıklandı! ÖSYM'den son dakika duyurusu

#2024 YKS Sonuçları

8-9 Haziran'da gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (2024 YKS) sonuçları açıklandı ÖSYM'den YKS sonuçların ilişkin son dakika paylaşımı yapıldı

ÖSYM Başkanı Ersoy, 2024-YKS sonuçlarının ÖSYM'nin internet adresinden açıklandığını söyledi Adaylar, sınav sonuçlarına ÖSYM'nin adresinden TC Kimlik numarası ve aday şifresiyle erişebilecekler Ersoy, sonuçlarını öğrenen adayların tekrar tekrar siteye girerek yoğunluk oluşturmaması isteğinde de bulundu

Konuşmasına 15 Temmuz'daki hain kalkışmayı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde milletin gösterdiği kahramanlık destanını hatırlatarak başlayan Ersoy, şehitlere rahmet, gazilere şükranlarını iletti

YKS'nin tamamlanmasıyla birlikte başlayan heyecanlı bekleyişin ilk aşamasının bugün sona erdiğini, 3 milyondan fazla adayın beklediği 2024-YKS sonuçlarını açıkladıklarını bildiren Ersoy, adayların sonuçları ÖSYM'nin "https://sonucosymgovtr" adresi üzerinden öğrenebileceklerini söyledi

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYIN

İSTANBUL'DAN 5 ADAY BİRİNCİ OLDU

ÖSYM Başkanı Ersoy, sonuçların açıklanmasıyla dereceye giren adayların da belli olduğunu belirtti

Büyük bir sabır ve gayret göstererek bu başarıyı elde eden adayları tebrik eden Ersoy, başarının tek başına elde edilmesinin mümkün olmadığını vurguladı ve şunları kaydetti:

"Şampiyonlarımıza en büyük desteği veren, her an yanlarında olan anne ve babalarımıza, bu süreçte onları yalnız bırakmayan ve eğitim hayatı boyunca yol gösteren öğretmenlerimize teşekkür ediyorum Adaylarımıza başarılarının devamını diliyorum İnanıyorum ki, eğitim sürecini en güzel şekilde tamamlayacaklar, 'Yeniden büyük Türkiye' ve 'Yeni bir dünya' ideal ve hedefindeki ülkemize faydalı vazifelerde görev yapacaklar"

Ersoy, dereceye giren adayları şu şekilde açıkladı:

"Temel Yeterlilik Testi (TYT) birincimiz Süleyman Mete Genç,
Özel Mersin Elit Koleji Fen Lisesi-Mersin;

Alan Yeterlilik Testleri (AYT) birincilerimiz,
eşit ağırlık alanında Berra Kuruş, Galatasaray Üniversitesi Galatasaray Lisesi-İstanbul,
sayısal alanında Arda Taşdemir Cemil Meriç Fen Lisesi-Elazığ,
sözel alanında Fatih Emre Düzcan, Özel Rize Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi-Rize;

Yabancı Dil Testi (YDT) birincilerimiz Almanca Sevgi Kırmızıbekmez, Kabataş Erkek Lisesi-İstanbul,
Arapça Yusuf Salih Orhan, Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi-İstanbul,
Fransızca Yunus Emre Aydoğan, Çapa Fen Lisesi-İstanbul,
İngilizce Mehmet Alp Güneş, İstanbul Atatürk Fen Lisesi-İstanbul,
Rusça Safiye Yaşar, Ayrancı Anadolu Lisesi-Ankara"

Sonucunu öğrenen adaylardan, aşırı yük oluşmaması için tekrar tekrar internet sayfasına girmemelerini isteyen Ersoy, YKS sonuçlarının hayırlı olmasını diledi

ÖSYM'DEN AÇIKLAMA

ÖSYM'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; 8-9 Haziran 2024 tarihlerinde uygulanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (2024-YKS) değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır

Adaylar, sınav sonuçlarına 16 Temmuz 2024 tarihinde saat 0735’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonucosymgovtr adresinden TC Kimlik numarası ve aday şifresiyle erişebilecektir

YÖK BAŞKANI: YENİ BİR HEYECAN BAŞLIYOR

YÖK Başkanı Erol Özvar da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Milyonlarca adayımızın ve ailelerinin heyecanla beklediği 2024-YKS sonuçları açıklandı Adaylar, sınav sonuçlarına ÖSYM’nin https://sonucosymgovtr adresinden erişebilir Sonuçların herkes için hayırlı olmasını dilerim Şimdi tercih dönemiyle birlikte yeni bir heyecan başlıyor" dedi

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com