Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Ekonomi / İktisat / İşletme

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
cenaze, kimlere, verilir, ödeneği

Cenaze Ödeneği Kimlere Nasıl Verilir?

Eski 08-28-2013   #1
Şengül Şirin

Cenaze ödeneği sigortalının iş kazası veya meslek hastalığı sonucunda iş görememezlik maaşı alıyor olması, vazife malullüğü, 65 yaş aylığı, veya malullük aylığı almakta iken en az 1 sene malullük ve ölüm sigortası primi bildirilmiş olupta vefat eden sigortalıların hak sahiplerine sgk cenaze ödeneği yardımında bulunur
Cenaze ödeneği vefat eden sigortalının ilk önce eşine, eşi yoksa çocuklarına, çocukları yoksa anne ve babasına, onlarda yoksa kardeşlerine SGK yönetim kurulunca belirlenip bakan tarafından onaylanan tarife üzerinden cenaze ödeneği ödeneceği hükmüne yer verilmiştir
SGK’ya müracaat edildiğinde “Cenaze Ödeneği” maximum beş gün içinde ödenir Sgk Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt belgesi
ile müracaat edilmelidir
Cenaze Ödeneği PTT tarafından hak sahibine ödenir
Cenaze Ödeneği ödemeleri için 5510/97maddesine göre 5 yıl içinde alınmadığından hak ortadan kalkar
2012 Yılı İçin Belirlenen Cenaze Ödeneği Miktarı: Türkiye İstatistik Kurumu tarafından 2011 yılı için TÜFE oranlarında ortaya çıkan değişim oranınına göre 2012 yılı cenaze ödeneği ücreti 36300 TL olarak belirlenmiştir

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com