Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Kişisel Gelişim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çalışması, insanlar, zor

Çalışması En Zor İnsanlar

Eski 12-23-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Çalışması En Zor İnsanlar

Çalışma hayatında her tür insanla karşılaşmak mümkün Ancak bazıları var ki onlar çevrelerindekilerinin iş hayatlarını kabusa çevirebiliyorlar İşte çalışması en zor 20 insan tipolojisi

ÇALIŞMASI EN ZOR İNSANLAR

30 yıldır iş hayatındayım İnsan sarrafı olmak için yeter mi bilmiyorum Ama çok değişik yerlerde çalıştım Çok farklı insanlarla karşı karşıya geldim
İşte 30 yılda tanıdığım "çalışması en zor" insan tipolojileri

1 Alaycılar ve dedikoducular: Her köşe başında ya da sigarada görebilirsiniz
Müstehzi bakışlarla etrafı süzerler Özel hayatınız hakkında bir iki şey biliyorlarsa ertesi gün bunları bütün şirket bilir

2 Cephe oluşturanlar: İçlerine ?üye olmayan giremez? Ego santriktirler
Kendilerinden başka kimselere saygıları yoktur Aslında galiba kendilerine de yoktur

3 Dinlemeyen önemsemeyen yöneticiler: Önemli bir çalışma yapmışsınızdır Üstün körü bir bakarlar Kendilerinin koltukları sallanmasın diye genellikle yapılan bütün yeniliklere dudak bükerler Sürekli negatif enerji saçarlar

4 Taciz edenler: Hiç hoşlanmadığınızı belli etseniz de kurtulamazsınız Sırnaşıktırlar
Yanından kaçsanız internette yakalanırsınız

5 Eski tip eğitimsiz güvenlikçiler: Kraldan çok kralcıdırlar Herkese hiyerarşideki sırasına göre davranırlar Üsttekilere aşırı bir saygı alttakilere kötü muamele

6 Konuşmasını bilmeyenler: Kabadırlar
Ağızdan çıkanları kulakları duymaz
Kırıp geçmekten rahatsız olmazlar Kendinden alt kademede çalışanları herkesin önünde azarlamaktan da keyif alırlar

7 Narsistler: Çok havalıdırlar Parlak görünürler Yüksek sesle konuşurlar Etrafa gülücükler dağıtırlar Müthiş özgüvenleri vardır Ama içleri dışarıdan görüldüğü gibi değildir Çoğu kez kof çıkarlar

8 Geyikçiler: Ya sigaradadırlar ya kantinde Mutlaka birini yakalamışlardır
İncir çekirdeğini doldurmayacak konulardan muhabbet açarlar Anlatırlar da anlatırlar

9 Ne oldum delileri: Hiyerarşide basamak atlamak için doğmuşlardır Bir basamak atladıklarında arkadaşlarına karşı olan tavırları bile değişir Herkese tepeden bakarlar

10 Mızmızlar: Onları hiçbir şekilde tatmin edemezsiniz Sürekli her şeyden şikâyet ederler Kitaplarında mutluluk diye bir kavram yoktur Evde eşini yer iş yerinde sizi Maaşını iki kat artırsanız üç kat isterler

11 Farklı şey söyleyen iki yönetici: Aralarında sıkışıp kalırsınız Birinin dediğini yapsanız diğeri bozulur Nasrettin Hoca gibi "sen de haklısın sen de ve sen de" diyemeyeceğiniz için işiniz zordur

12 Paranoyaklar: Yöneticiliğin görevleri altındaki insanlarını kaytarırken yakalamak olduğunu sanırlar Herkesin onlara karşı saman altından su yürüttüğünü düşünürler

13 Ekip baltalayanlar: Herkes gider Mersin?e onlar gider tersine Ekip çalışmasında alınan kararlara sürekli olarak muhalefet ederler Bıktırıcıdırlar Onlardan birinin olduğu ekibin başarılı olma şansı hayli azdır

14 Vizyonsuzlar: Sözde yöneticilerdir
Ekonomide sektörde şirkette dünyada olup bitenleri analiz edemezler Abuk subuk kararlar verip işleri işten çıkılmaz hale getirirler
Birkaç tane bu yüzden el değiştirmek durumunda kalmış şirket biliyorum

15 Korkaklar: Sürekli olarak ?Acaba yanlış mı yapıyorum? diye düşünürler Hata yapmamak için de hiç bir şey yapmazlar sallan yuvarlan işleri idare etmeye çalışırlar

16 Kaytaranlar: Masasının üzerine dokümanları koyar ceketini sandalyesinin arkasına asar Çayını da görülecek bir yere yerleştirir Sanki hep oradaymış da bir iki dakikalığına çıkmış gelecekmiş izlenimi verir Niye bu kadar verimsiz olduğunu anlayamazsınız bile

17 Negatifler: "Bu iş çıkmaza girer
Bu ürün satmaz Yarın sağanak yağacakmış"
Her şeye siyah gözlüklerle bakarlar
İnsanın da kanını kuruturlar Bir işin niye yapılamayacağını size çok iyi izah ederler

18 Averajlar: Sabah gelirler işleri neyse yaparlar evlerine dönerler Renksizdirler "Farklı ne yapabilirim" diye kafa yormazlar
Olsalar da olmasalar da fark etmez

19 Yorgunlar: Abi pozisyonundalardır
Ruhları yaşlanmıştır En sevdikleri laf "Yıllarımı verdim ben bu şirkete"dir Etliye sütlüye fazla karışmak istemezler Emeklilik için gün sayarlar

20 Doğal önderler: Her şeyin doğrusunu bilirler Eleştirilmekten hiç hoşlanmazlar
Kendisine bağlı bir topluluk oluştururlar

Yazan : Aydın Demirer
Kaynak : wwwisteinsancomtr

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com