Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler > Pratik Bilgiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
engelleyin, evin, kalmasını, yükünün, üzerinize

Evin Yükünün Üzerinize Kalmasını Engelleyin

Eski 12-01-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Evin Yükünün Üzerinize Kalmasını Engelleyin

Aile bireylerinin beslenme, giyinme, eğitim ve sağlık konularında ihtiyaçlarını daha az kaynak kullanarak, en iyi şekilde sağlamak için iyi ve planlı bir ev yönetimine ihtiyaç vardır

Ev işlerinin planlanması

Evde gün içerisinde yapacağınız işler kafanızı karıştırıyor ve nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, bu adımları izlemeniz gerekiyor:

Amaçların belirlenmesi

Aile bireylerinin ihtiyaçlarına yönelik olarak belirli bir süre içinde sahip olunması gerekilen ürünler gözden geçirilmeli

Amaçlar için listenin oluşturulması

Amaca ulaşmak için yapacağınız işlerinizi listelerseniz düzene uyacağınızdan dolayı işleriniz daha kısa sürede bitmiş olacak

Sıklığa, önemine, ağır ya da hafif oluşuna ve uzunluğuna veya kısalığına göre işlerinizi listeleyebilirsiniz

Görev dağılımının yapılması

Tüm işleri sizden beklememeleri gerektiğini anlamalılar Örneğin; yatak toplama işleri, kahvaltı hazırlama sizin üzerinize yıkılmamalı Çocuklarınıza kaltıklarında yataklarını toplamalarını ondan sonra masaya oturmalarını alıştırabilirsiniz

Kahvaltıyı çocuklarınızla birlikte hazırlamak çok eğlenceli olacak Mutlaka denemelisiniz Siz bunları yaparken eşinizde ortalığı toparlayıp, evi havalandırabilir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com