Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Yemek Tarifleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çikolata, kahveli, pasta, soslu

Kahveli Çikolata Soslu Pasta

Eski 11-29-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kahveli Çikolata Soslu Pasta

Malzemeler
  • 3 yumurta
  • 1 su bardağı şeker
  • 1 su bardağı süt
  • 1 paket vanilya
  • 1 paket kabartma tozu
  • 2 yemek kaşığı kuş üzümü
  • 2 yemek kaşığı kırık ceviz
  • 1 paket kakao (50g)
  • Aldığı kadar un (kıvamı yumuşak olacak kadar eklenecek)
Arası ve üzeri için:
  • Puding (muhallebide yapılabilir ben hazır puding tercih ettim)
  • 15 su bardağı süt
  • 1 paket bitter çikolata (80 g)
  • Hindistan cevizi
Hazırlanışı
Yumurta ve şeker yoğurt kıvamına gelecek kadar koyulaşıncaya kadar çırpılır
Süt,vanilya kabartma tozu,kuş üzümü,ceviz,kakao eklenir,karıştırılırelenmiş un kaşık kaşık eklenerek çırpmaya devam edilir
Yumuşak kıvamlı hamur elde edilince yağlanmış kalıba dökülür ve 175 derece fırında pişirilir
1 paket vanilyalı puding 15 su bardağı süt ile pişirilir ve soğumaya bırakılır
Bitter çikolata teflon tavada kısık ateşte erimeye bırakılır,biraz eriyince içine 2-3 yemek kaşığı süt eklenir ve yumuşatılır(isterseniz benmari usulü eritebilirsiniz)
Pişen kek kalıptan çıkarılır ve küçük bir bardak yardımıyla kekin üzerine bastırılarak kalıbı çıkarılır
İkiye kesilir ve arasına puding sürülür kapatılırbütün kek bu şekilde hazırlanır ve üzerine kalan pudingten sürülür ve onun üstüne eritilen çikolatadan 1 er tatlı kaşığı konurhindistan cevizi serpilir minik kağıt kalıplara konur,biraz dinlendirdikten sonra servis edilir Afiyet olsun
NOT: Keki bardakla kalıplandırdıktan sonra kalan parçaları atmıyoruz ufak parçalar şeklinde bıçakla kesip üzerine puding döküp yiyebiliyoruz
Hazır puding yerine muhallebide yapabilirsiniz fakat ben çok oyalanmamak için hazır puding kullandım

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com