Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
aşaması, diyetinin, dukan

Dukan Diyetinin 4 Aşaması

Eski 11-29-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Dukan Diyetinin 4 Aşaması

dukan diyeti nedir - dukan diyeti nasıl yapılır - dukan diyetinin aşamaları

1ADIM ( Attack = ATAK )

Diyetin il 10 günü protein bakımından yüksek olan et , balık , yumurta ve balıktan istediğiniz kadar yiyebilirsiniz

2ADIM ( Weight Loss = SEYİR ) :

Kitapta yer verilmiş 28 tür sebzeyi ekleyerek, atak adımında ki yiyecekleri yemeye devam ediyoruz

3ADIM ( Stabilization = GÜÇLENDİRME ):

Meyve,ekmek makarna yani nişastalı yiyecekler de diğer 2 adıma ekleniyorAyrıca haftada 2 öğün ödül niteliğinde istediğiniz yemeği bir öğünde yiyebiliyorsunuz İlk 2 adımda verdiğiniz her kilo için 10 gün hesabıyla bu adımın süresi hesaplanıyor(3 kg verdiyseniz x 10 gün yapıp = 30 gün güçlendirme yapmalısınız)

4ADIM ( Cruising = KORUMA):

Haftada bir gün atak adımını uygulama koşuluyla yeniden kilo alma endişesi olmadan istediğinizi yiyebiliyorsunuz

Kısaca Dukan Diyetinin 4 adımı bu şekilde oluyorAdımları ve yapılış itibariyle kolay bir diyetEee tabi yoğun protein içerdiğinden birazda masraflı malesef…Ancak her güzelliğinde bir bedeli oluyor öyle değil mi…

Şimdi ise Dukan diyetiyle ilgili yaptığım araştırmada bu diyetle ilgili en çok sorulan sorulara ve yanıtlarına yer vermek istiyorum…

Dukan diyeti nedir ?

Dukan diyeti bir protein diyetidir4 aşamadan meydana gelir(aşamalarından yukarıda bahsetmiştim)

Dukan diyetini kimler yapamaz ?

Özel diyet uygulamak zorunda olan şeker ve kalp hastaları dışında kolestrol sorunu olmayan herkes rahatlıkla uygulayabilir

Dukan diyetinin yan etkileri varmıdır ? Varsa nelerdir ?

Dukan diyeti yüksek proteinle beslenmeyen kişilerde ilk 3 5 gün ağız kuruluğu yapabilirBu kuruluk zamanla geçecektir

Diğer bir problem ise kabızlık sorunu bu sorunla baş etmek içinde yoğurdun içerisine 1,5 çorba kaşığı yulaf kepeği ekleyerek tüketirseniz bu probleminizden kurtulmuş olursunuz

Dukan diyetinin dikkat edilmesi gereken kuralları nelerdir ?

Günde 15 litre su içilmeli

Sıvı ve katı olmak üzere tüm yağlardan uzak olmanız gerekiyor

Protein ürünlerinde hayvansal yağlardan uzak duırulmalı (tavuğun derisi , çok yağlı balık gibi…)

Her gün 20-25 dakika huızlı bir yürüyüz yada egzersiz yapmalısınız

Dukan diyetinde birinci aşamada (attack) uygulayacağımız protein ağırlıklı mönüde neler yiyebiliriz ?

Dukan Diyeti Örnek Menü Listesi :
Kahvaltı: Ilık su, yağsız beyazpeynir, yağsız omlet
Öğle: Köriyle tatlandırılmış tavuk ızgara
Ara öğün: Yulaflı ekmek veya krep (kabızlık problemi yaşayanların 15 çorba kaşığı yulaf kepeyiğle karıştırılmış yoğurt tüketmeleri tavsiye edilir)
Akşam: Izgara balık (Şekersiz kahve ve çay serbest)

Dukan Diyetiyle kaç kilo verebilirim ?

Dukan diyetini uygulayacağınız ilk 10 günde en az 3kilo en fazla 7 kilo kaybetmeniz beklenmektedirDiğer dönemlerde kilo kaybınız aynı orandan biraz azalsada devam edecektir

Dukan diyetinde 2 aşamada ki ( Weight Loss ) 28 sebze nelerdir ?

Dukan diyetinde tüketilecek sebzeler şunlardır ;

Patlıcan , enginar,brokoli, salatalık, domates,kuşkonmaz, lahana, kabak, kereviz, radika,soya fasulyesi, rezene, mantar, kuzukulağı, balkabağı, marul, turp, ıspanak ve içerlerinde bulunan karbondihidrat yüzünden dikkatli tüketilmesi gereken havuç ve pancar

Dukan diyetini yapan ünlüler kimlerdir ?

Jennifer Lopez , ünlü model Nikki Phillips ve Victoria’s Secret meleklerinden Gisele Bündchen Dukan diyeti ile zayıflayan ünlülerden…

alıntı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com