Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Sözlük Ağı

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ahırı, demektir, dingonun

Dingo'nun Ahırı Ne Demektir?

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Atlı Tramvaylar zamanında, tramvaylar 2 atla çekilirken dik Şişhane yokuşunu çıkabilmek için azapkapı dan takviye at alarak yokuşu çıkabilirlermiş Tramvay bu haliyle Taksim e kadar gelir, burada çıkartılan atlar, bu gün Taksim alanının batı kısmındaki sular idaresi maksemi ile Fransız konsolosluğu arasında bir ahırda bir süre dinlendirildikten sonra tramvaya bağlanmadan boş olarak Azapkapı ya gotürülürlermiş

Taksim deki bu ahırı Dingo adlı bir rum vatandaş işletirmiş Gün boyu bir sürü atın girip çıkmasından dolayı dilimizdeki "Burası Dingo nun ahırı mı, giren çıkan belli değil sözünün buradan geldiği söylenir

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

"Burası Dingo nun ahırı mı, giren çıkan belli değil
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #3
Prof. Dr. Sinsi

Alıntı:

prenses_emilie Nickli Üyeden Alıntı

"Burası Dingo nun ahırı mı, giren çıkan belli değil

Heee ay6nen ama ne güzel demişler Biliyordum bu kelimeyi ama içeriğini yeni öğrendim ehuehu

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #4
Prof. Dr. Sinsi

bende arada sırada kullanıyorum ihi
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com