Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık > Genel Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
döneminde, erimesini, kemik, menopoz, önlerim

Menopoz Döneminde Kemik Erimesini Nasıl Önlerim

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Menopoz Döneminde Kemik Erimesini Nasıl Önlerim

Menopoz döneminde kemik erimesini nasıl önlerim

57 yaşındayım Yavaş yavaş kemiklerimin güçsüzleştiğini hissediyorum Menopozda kemik erimesini önlemek için ne yapmam lazım? ST/Bayburt

Kemik erimesi ile ilgili ülkemizde sıklıkla yanlış tabirler, bilgiler kullanılıyor Osteoporoz ya da kemikten kalsiyum kaybının menopoz çağı ve sonrası görülme oranı artıyor ama bu durum her yaşta görülebelir

KIŞ GÜNEŞİNİ ALIN

Risk grubundaki kişilerin yılda bir kez kemik yoğunluğunu ölçtürmeleri öneriyorum Bu kişilerin ayrıca beslenmesine dikkat etmesi önem taşıyor Kalsiyumdan zengin, süt, yoğurt, beyaz peynir bilindiği gibi önemli Karides, balık gibi deniz ürünleri ve kurufasulye gibi baklagilleri bol tüketmelerini öneriyorum Ayrıca D vitamininden zengin besinleri de alabilirler Güneş ışığından da mümkün olduğunca faydalanmalılar Güneş ışığında bulunan ultraviyole, D vitamini yapımını artırır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com