Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinema, Müzik & Online Videolar > Radyo, Sinema ve Tiyatro

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
cannesta, onurlandik

Cannes'ta Onurlandik

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Cannes'ta Onurlandik

Cannes'ta ONURLANDIK

Nuri Bilge Ceylan, 'en iyi önetmen' ödülüne layık görüldü

Nuri Bilge Ceylan, ''Üç Maymun'' isimli filmiyle Cannes Film Festivali'nde en iyi yönetmen ödülünü aldı

Ceylan, ödül töreninde yaptığı konuşmada, ''Kazandığım ödülü güzel ülkem Türkiye ithaf ediyorum''dedi

Ödül haberinin kendisini şaşırttığını belirten Ceylan, ''ödülü almaktan büyük onur duyduğunu''söyledi

Ceylan, filmin festivalin yarışma bölümüne alınmasına ve en iyi yönetmen ödülünü kendisine veren jüriye teşekkür etti

Ceylan'ın en iyi yönetmen ödülünü aldığını, jüri başkanı Sean Penn, duyurdu

Alıntı Yaparak Cevapla

Cannes'ta Onurlandik

Eski 11-04-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Cannes'ta Onurlandik

Dünyanın EN İYİ yönetmeni

Üç Maymun'un başrol oyuncusu Yavuz Bingöl, dünyanın en iyi yönetmeniyle çalışmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi

61 Cannes Film Festivali'nde, Nuri Bilge Ceylan'ın en iyi yönetmen ödülü kazandığı ''Üç Maymun'' filmde baş rolü oynayan Yavuz Bingöl, ''dünyanın en iyi yönetmeniyle çalışmaktan büyük mutluluk duyduğunu''söyledi

Bingöl, AA'ya yaptığı açıklamada, ''Ben Ceylan'a en iyi yönetmen ödülünü kazanacağını söylemiştim Ceylan ile bu konuda iddiaya girdik Bu sonuçla ben de iddiamı kazandım'' dedi

Filmin ödülü almasının gurur verici olduğunu belirten Bingöl, bu filmin diğer festivallerde de ödül alacağına inandığını sözlerine ekledi

Filmin yapımcısı Zeynep Özbatur da, AA'ya yaptığı açıklamada, filmin ödül kazanmasından çok mutlu olduğunu söyledi

Filmin en iyi yönetmen ödülü almasının gurur verici olduğunu kaydeden Özbatur, ''Bu filmin en iyi yönetmen ödülü alması belki de, Altın Palmiye'yi almasından bile bizim için daha mutlu edici'' dedi

Filmin Altın Palmiye için yarışan 22 filmin içinde yer aldığını kaydeden Özbatur, ''Film yarışma bölümünde olduğu için zaten bir ödül bekliyorduk Ceylan'ın, en iyi yönetmen ödülünü kazanması bizim için gerçekten mutluluk verici'' ifadesini kullandı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com