Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ayak, kitabının, sesi, suyun, özeti

Suyun Ayak Sesi Kitabının Özeti

Eski 11-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Suyun Ayak Sesi Kitabının Özeti

Suyun Ayak Sesi

İran'ın çağdaş şairlerinden ve ressamlarından olan Sohrab Sepehri 6 Ekim 1928'de Kum kentinde dünyaya geldi Kaşan'da büyüdü Sepehri 1950'li yılların sanatçılarındandır Ahmed Şamlu'nun ifadesiyle "Bu neslin sanatçılarının en belirgin özelliği karmaşık dünyanın karşısında nerede durduklarını ve kendi kimliklerine nasıl sahip çıkacaklarını bilmeleriydi"
Sepehri, Avrupa, Mısır, Pakistan, Hindistan ve Japonya'da bulundu Hindistan'da Doğu bilgeliğiyle ve Japonya'da Zen-Budizmle tanıştıktan sonra kendine has bir üslup elde etti Bunu şiirlerine ve resimlerine aktardıSepehri, resimleriyle şiir yazar, şiirleriyle resim yapar
Kaşan şehrindenim
İşim resim yapmaktır
Bazen bir kafes boyar,
Size satarım
Orda mahpus çayırkuşu, sesiyle
yalnız gönlünüzü tazelesin diye
Bu bir hayal, bu bir hayal,
Biliyorum,
Tuvalim cansızdır
İyi biliyorum,
Çizdiğim havuz balıksızdır

Yazar : Sohrab Sepehri
Yayınevi : Pan Yayıncılık
Sayfa Sayısı : 80
Etiket Fiyatı : 10,00 YTL
Basım Tarihi : Kasım 2008

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com