Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
annesininkızı, kitap, tanıtımı

Annesininkızı Kitap Tanıtımı

Eski 11-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Annesininkızı Kitap Tanıtımı

Güler Sarıgöl Köymen'in "Annesininkızı" kitabı Boyut Yayıncılık'tan çıktı Kitap, İzmir ve ilçelerinde yaşayan 41 anne ve kızının tarifleri ve öykülerinden oluşuyor

Kaybetmekte olduğumuz, belki de hiç tatmadığımız yöresel tarifler, anne-kız hikayeleriyle birlikte bir kitapta toplanıyor Güler Sarıgöl Köymen'in proje tasarımını ve yönetimini üstlendiği annesininkızı, İzmir ve ilçelerinde yaşayan kırk bir kadının lezzete dair öykülerini ve tariflerini kayıt altına alarak gelecek nesillere devretmeyi amaçlıyor

İki ana bölümden oluşan kitabın ilk bölümünde, Güler Sarıgöl Köymen'in çocukluk anıları ve annesinin tarifleri, keyifli görsellerle birlikte sunuluyor İkinci bölümdeyse, kırk anne-kızın, kendi sandıklarından çıkan örtüler ve mutfak malzemeleriyle gerçekleştirilen fotoğraf prodüksiyonlarıyla birlikte tarifleri ve geçmişe dair hikayeleri yer alıyor

Kitabın fark yaratan özellikleri, Efe oyası kitap ayracı ve nostaljik tel dolaplarla bazı noktalarda satılıyor olmasının yanında, zengin içerikli görselliği ve anılara eşlik eden özgün illüstrasyonları, ilk bölümdeki her tarifin altında özdeyişleri 16 aylık titiz emeğin göstergesi

Özel tasarımı, hikayeleri ve otantik tarifleriyle annesininkızı, okuyucuları çocukluk günlerine geri döndürerek, bu yöresel tatları yeniden keşfetmeye çağırıyor

Annesininkızı
Güler Sarıgöl Köymen
Boyut Yayıncılık
49 TL

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com