Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ikinci, islamın, kitabının, mesajı, özeti

İslam'ın İkinci Mesajı Kitabının Özeti

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İslam'ın İkinci Mesajı Kitabının Özeti

İslam'ın İkinci Mesajı

Mahmoud Mohamed Tahanın çalışması bir İslami özgürleşme teolojisinin doğuşunu mu müjdelemektedir?

Bu sorunun yanıtı ne olursa olsun Sudanlı bir şeyh tarafından ortaya konan bu çalışmaya (İslamın İkinci Mesajı, Al Risala Al Tania Min El Islam, Hartum 1971) kayıtsız kalmak imkansızdır Bu samimi Müslümanın derin itikatları, teolojiye olan hakimiyeti ve inancının radikal biçimde yeniden yorumlanması yönündeki güçlü çizgisi egemen köktenci inançla açıkça çelişerek bir çok yönüyle Latin Amerikadaki özgürleşme teolojisini andıran İslami yenileşmeye önemli bir katkı sağladığını ispatlamaktadır Tahaya göre İslamda Allahtan gelen iki mesaj vardır: birincisi ilk mesaj, ikincisi ise nihai mesajdır İkinci mesajı anlamak, birinciyi anlamamızı kolaylaştıracak ve niçin baskın İslamın bu mesaja daha sıkı bağlandığını görmemizi sağlayacaktır

Yazar : Mahmoud Mohamed Taha

Yayınevi : Kalkedon Yayınları

Sayfa Sayısı : 184

Etiket Fiyatı : 14,00 YTL

Basım Tarihi : Nisan 2008

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com